18:18 - 22 Kasım 2014, Cumartesi
 
Dursunbey Hacı Ahmet Pınarı köy Hayrı yapıldı.
Dursunbey Hacı Ahmet Pınarı köyünde geleneksel olarak her yıl yapılmakta olan köy hayırı bu yıl 29 Eylül Pazar günü yapıldı.
2013-09-29 17:08:55

Dursunbey Hacı Ahmet Pınarı köyünde geleneksel olarak her yıl yapılmakta olan köy hayırı bu yıl 29 Eylül Pazar günü yapıldı.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri köy hayrında Hacı Ahmet Pınarı köylüleri bir araya geldi.  Köy Muhtarı önderliğinde hazırlanan hayra bu yılda ilgi hayli yoğun oldu.

Dursunbey ve çeşitli illerde yaşayan Hacı Ahmet Pınarı köyü  vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği köy hayrına, Çevre Köy ,Mahalle Muhtarları, ve çevre köylerden de bir çok vatandaş katıldı.

Köy camisinde kılınan öğle namazının ardından çevre köylerden gelen imam ve müezzinler tarafından mevlit okundu.Daha sonra hayra katılanlara yemek ikram edildi.

Bu vesile ile Dışarıda’da yaşayan bir çok köylümüz hayır cemiyeti manasıyla köydeki yakınlarını da görmüş oluyor. Hayırların, köydeki ve Dursunbey’de yaşayan köylü vatandaşların sağladığı maddi ve manevi katkılarla yapıldığını dile getiren Köy Muhtarı Hüseyin Karaca, geleneksel hale getirdikleri köy hayrının bir tanesini daha  gerçekleştirdiklerini ve hayırların devam edeceğini söyledi. Hüseyin Karaca ve bu organizasyonda görev alan köylüler , Hayrımıza gelen tüm davetlilere teşekkür ediyorum" dedi. 

Dursunbey’de ticaret yapan Ramazan Karaca Hayır ile ilgili şunları söyledi; Her yıl  Bu aylarda köyümüzde bu hayrı düzenliyoruz. Bizlerde dışarıda’da yaşayan HacıAhmetpınarlılar olarak her yıl geleneksel olarak yapılan hayır cemiyetine  mutlaka katılıyoruz. Hayırdan kalan Ekmek –Yufka ve köylülerimizin açık arttırmaya getirdikleri oğlak ve kuzuları gelecek yıl tahsil edilmek üzere açık arttırmada satıyoruz.Bizde bu köyün bir bireyi olarak katılımcılara geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Amacımız hayır vesilesiyle  bir araya gelmek ve aynı ortamı paylaşmaktır” dedi.

Yorumlarınızı Yazabilirsiniz
Adınız Soyadınız * :
Başlık :
Yorum * :
Güvenlik Kodu * :
   
 
(C 2011 Balat Gazetesi)
Powered by Sayit!On