07:49 - 16 Nisan 2014, Çarşamba
 
Dursunbey Devlet Hastanesine Dursunbey'li Başhekim
Dursunbey’in yetiştirdiği bürokratlar zaman içerisinde ilçedeki devlet dairelerinin başına gelmeye başladı. İşte o bürokratlardan biri de Dursunbey Devlet Hastanesinin başına gelerek Baş Hekim görevini teslim aldı.
2010-12-14 22:08:02

Başhekim  Bilal KAYA “ Dursunbey’in Ramazanlar Köyünde 1975 yılında dünyaya geldi. İlkokula, Ramazanlarda başladı, Simav ilçesinde tamamladı. Ortaokuldan sonra girdiği sınavda Kütahya Fen Lisesini kazanarak liseyi de Kütahya da tamamladı. Çocukluğundan beri ideali ve hedefi olan Tıp Fakültesine 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak gerçekleştirmiş oldu. Bütün amacı ileride Doktor olup, doğduğu memleketinde vatandaşlarına hizmet etmekti.

    2002 yılında Tıp Fakültesinden başarı ile mezun olarak üç yıl yurt dışında ilaç firmalarının başında görev yaptı. 2005 yılında ülkesine dönen KAYA Erzurum Numune hastanesinde çalıştığı sırada Numune hastanesi araştırma hastanesine dönüştürüldüğü için göreve burada devam etti. 2008 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra 2009 yılında en çok arzuladığı hizmet için adeta heyecanla beklediği ilçesine tayin oldu ve diyaliz hekimi olarak görevini başarı ile yürüttü. Aile hekimliğinin başlaması ile boşalan Dursunbey Devlet Hastanesinin Baş Hekimlik görevine atandı.

    Doktor Bilal KAYA (hh) muhabirine şunları ifade etti ” Böyle bir göreve layık görüldüğüm için çok onurluyum. Tek amaç ve gayem ilçe ve bağlı köy halkımıza hizmet etmektir. Dursunbey hepimizin, başka Dursunbey yok, bu hastane de bizim, hedefimiz hastanemizi en iyi yerlere getirmek, teknoloji nimetlerinden yararlandırmak, her hizmete layık olan ilçemiz için gece gündüz demeden çalışacağız. Halkımızın yardım ve destekleri ile çok daha güzel günlere beraberce gireceğiz. Halkımızın öneri ve teşvik edici eleştirileri bizim hedefimiz olacaktır. Bu güne kadar çeşitli sebeplerden dolayı başka hastanelere gitmek zorunda kalan halkımızı hastanemiz ile barışık hale getirerek hastanemize gelmelerini sağlayacağız” dedi.

Yorumlarınızı Yazabilirsiniz
Adınız Soyadınız * :
Başlık :
Yorum * :
Güvenlik Kodu * :
   
 
(C 2011 Balat Gazetesi)
Powered by Sayit!On