Dursunbey Endüstri Meslek Lisesi Ahşap Oyuncak Üretim Merkezi Olacak.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK başkanlığında Ankara’da 20 Kasım 2018 Salı günü Türkiye çapında seçilen 4 Okul Müdürü, bu okulların bağlı olduğu İl Milli Eğitim Müdürleri ve Ahşap Oyuncak Üreten 25 firma sahibi ile bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya sektör Bakan Yardımcısı Prof Dr. Mahmut ÖZER, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU, daire başkanları ve uzmanlar katıldı.

Özellikle Ana Okulu ve sınıflarında ahşap oyuncak kullanımına ağırlık verilmesi ve ithal oyuncak kullanımının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK, ahşap oyuncaklarla ilgili yürütülen projeyi çok önemsediklerini belirterek yeni başlatılan pilot proje için illerde altyapısı güçlü okulları seçtiklerini bildirdi. Ankara Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi, İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balıkesir Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini proje okul olarak belirlediklerini kaydeden Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK, bu okulların sayısını sektörün o ildeki durumuna göre artıracaklarını vurguladı.

Bu proje ile ahşap oyuncak üreten sektöre ve yerli üretime destek olunacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı, ülkede ihtiyaç duyulan ve büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimi ile ilgili okulumuzda ilk pilot uygulamayı başlatacaktır.

Okul Müdürü Faruk BALCI yaptığı açıklamada: yapılan çalışma inşallâh ilçemize de önemli katkılar sağlayacaktır. Türkiye de, böyle bir çalışmanın içerisinde yer almamızı sağlayan Sayın Valimiz Ersin YAZICI’ya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR’e sonsuz şükranlarımızı sunarız dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir