Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir’de

Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir’de

Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir’de
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile bir araya gelen Girne Amerikan Üniversitesi yönetimi, Susurluk ilçesine kurulacak üniversite için protokol imzaladı.
105 ülkeden 20 bin öğrencinin eğitim göreceği üniversitenin Rektörlük İrtibat Ofisi’nin tabelası ise Akıncılar Mahallesi’ndeki tarihi Taş Binaya asıldı. Protokol töreninde konuşan Başkan Uğur “Girne Amerikan Üniversitesi, Balıkesir’deki kampüsünde de yabancı öğrencilere daha çok hitap edecek. İlk adımı attık. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan tarihi Taş Bina’yı kendilerine tahsis ettik” dedi.
Girne Amerikan Üniversitesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasından Susurluk ilçesine kurulması planlanan kampüs için protokol imzalandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da yeraldığı protokol törenine; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Başkan Vekili Olgun Üstün, Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, Yöneticiler Kurulu Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sadri katıldı.

Başkan Uğur ve Akpınar arasında imzalanan protokol sonrası heyet Akıncılar Mahallesi’nde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan tarihi Taş Bina’ya giderek “Girne Amerikan Üniversitesi Rektörlüğü İrtibat Ofisi” tabelası astılar. Üniversite yetkilileri ile Taş Bina’da incelemelerde bulunan Başkan Uğur, Balıkesir’e vakıf üniversitesi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
1-girne-amerikan-universitesi-balikesirde-945015ee-4d82-4754-a3ea-f6b6b02e68a0

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.