DURSUNBEY ‘DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.

DURSUNBEY ‘DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.

img_8181

 

 • DURSUNBEY ‘DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.
  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN GİZLİ KAHRAMANLARI
  Vali Ersin Yazıcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
  Öğretmenliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleği, her şeyden önce sevgi, azim ve fedakârlık gerektirir. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenler, ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Çünkü onlar bilirler ki bu şaheserler geleceğin garantisi, aydınlık yarınların umududurlar. “diye ifade etti.
  ÖĞRETMENLİK ÖZEL VE KUTSAL BİR MESLEKTİR
  Öğretmenliğin bir ömür boyu sürdüğünün altını çizen Vali Yazıcı, “Öğretmenlik, insanlık tarihinin en kutsal ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, gençleri hayata hazırlayan ve toplumun sürekli önünde giden gönül erleridir. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir.  Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir. ” dedi.
  img_8242
  SADECE BİR GÜN DEĞİL
  Öğretmenleri bütün güzelliklerin gizli kahramanları olarak nitelendiren Vali Ersin Yazıcı, “Milletlerin hayatlarını devam ettirmesinde, kalkınmasında ve geleceğe umutla bakmasında, hayati öneme sahip öğretmenlerimiz aslında yılın sadece bir gününde değil, sürekli hatırlanmalı ve hak ettikleri değer ve saygıyı sürekli görmelidir.” dedi.
  EĞİTİMDE BAŞARI BİR EKİP İŞİDİR
  Balıkesir’de hep birlikte el ele eğitim seferberliği başlattıklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir’de eğitim kalitesinin artırılması, belirlenen stratejik amaç ve hedeflere ulaşılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen  Balıkesir Eğitimde Nitelik Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) Projesi’nin pozitif sonuçlarını hep birlikte almayı ümit ediyorum.  Eğitimde başarı bir ekip işidir. Geleceğimiz, Balıkesir’in geleceği, çocuklarımızın istikbali öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek. “dedi.
  Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde şu ifadelere yer verdi:
  “Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında en önemli görevi üstlenerek geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitiminde ve yarınlara hazırlanmasında kutsal bir rol alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutlarken, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadeleriyle mesajını tamamladı
  img_8224
  img_8201
  img_8220
  img_8169
   img_8195
  img_8253

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.