Dursunbey’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Dursunbey’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Dursunbey’de 29 Ekim Coşkusu Dursunbey’de Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. yılı kutlamaları ülke genelinde olduğu gibi coşku ile geçti

Dursunbey’de 29 Ekim Bayramı Cumhuriyet meydanında coşkulu bir kalabalıkla kutlandı. 29 Ekim kutlamalarına ilçe merkezinde bulunan okullar katılırken bayram törenine vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Saat 11.00’da başlayan resmi törene İlçe Kaymakamı Nurettin Yücel, Garnizon Komutanı Başar Akın, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer, Gaziler, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı. S Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel yaptı. Kaymakam Yücel’in ardından Poyrat Halk Dansları topluluğunun hazırladığı Halk oyunu gösterisi sergilendi.
Büyük beğeni toplayan folklor gösterisinin ardından 29 Ekim için yapılan çeşitli dallarda yarışmalarda ödül alan öğrencilere ve vatandaşlara protokol tarafından hediyeler verildi.
Son olarak tüm okullar Cumhuriyet meydanında tören yürüyüşüne geçti. Tören yürüyüşünün ardından ise resmi tören sona erdi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.