BALIKESİR M.T.T.B. tarafından “Şehadet Gecesi” programı düzenlendi.

BALIKESİR M.T.T.B. tarafından “Şehadet Gecesi” programı düzenlendi.

 

Salih Tozan Kültür Merkezinde Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr Nevzat AŞIK’ın konuşmacı olarak katıldığı ve yoğun bir katılımla gerçekleşen Şahadet gecesi konulu ‘ program saat 20.00’de, okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programa Birlik Vakfı Başkanı Mustafa AKYEN. Birlik Vakfı Yönetim kurulu üyesi Mali Müşavir Kemal BÜYÜKAKIN, Altı eylül Belediye Başkanı Hasan AVCI, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Faruk ÖZEN, Dernekler İl Müdürü Cemalettin CANLI, Kültür Turizm İl Müdürü Mustafa ÇALTI, Bilim ve Sanayi İl Müdürü Mehmet Ali AŞIK, İlahiyat Fakültesi Dekanı Mehmet BAYYİĞİT, KYK Balıkesir İl Müdürü Yakup DÖNMEZ, Balıkesir AFAD İl Müdürü Bayram ŞAHİN, Altıeylül AK Parti yönetim Kurulu üyesi Uğur YAZICI, Güney Marmara Madenciler Dernek Başkanı Özcan KİREÇ ,Kaynarca İmam hatibi İsmail KÖSE ve çok sayıda vatandaş, dinleyici olarak katıldı.

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i…
Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Programda ; Dünyanın muhtelif farklı yerlerinde İslam’a gönül bağlamış zulme baş kaldırmış İmanın yüreklere yerleşmesi için her şeyini feda etmiş nice İslam, âlimleri ve kahraman Mehmetçiklerimizi, Polislerimizi ,15 Temmuz şehitlerimizin MTTB gençlerin sunumları ve Öncü Şahsiyetleri canlandırmalarıyla gerçekleşti.

MTTB Gençler Şahadet programları düzenleyerek şehitlerimizi unutmadığımızı göstermek istiyoruz.” dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.