ALGEM’in 2. şubesinin temelleri atıldı

ALGEM’in 2. şubesinin temelleri atıldı

ALGEM 2’NİN TEMELİ ATILDI

Altıeylül sosyal belediyeciliği ön planda tutuyorBALIKESİR – Altıeylül Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla 2015 yılında hayata geçirdiği ALGEM biriminin ikincisinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

ALGEM’in 2. şubesinin temelleri atıldı
– Sosyal belediyecilik örneği ALGEM büyüyor

Altıeylül Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM)’in 2. şubesinin temelleri atıldı. Onbinlerce vatandaşın giyim, gıda, eğitim, malzeme gibi ihtiyaçlarını karşılayan ve mesleki eğitim vererek sosyal belediyecilik örneği olan ALGEM’in 2. şubesi Cengiz Topel Caddesi’nde hizmet verecek.

Balıkesir’in merkez Altıeylül Belediyesi tarafından ilki 2015 yılında kurulan Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM)’in 2. şubesinin temelleri atıldı. İlki Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde kurulan ALGEM, vatandaşlara sosyal ve kültürel faaliyetler ile hayatlarına katkı sağlıyor. Cengiz Topel Caddesi’nde hizmet verecek olan ALGEM’in temel atma töreni Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı AK Partili Hasan Avcı, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katılımıyla yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan temel atma töreninde tesisin tanıtıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

BAŞKAN KAFAOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Tanıtım porno filmi ardından açılış konuşmasını yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, belediye olarak vatandaşların, garip-gurabaların, öksüz ve yetimlerin bütün dertleriyle ilgilendiklerini söyledi. ALGEM’in Aletıeylül’ün kurucu belediye başkanı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu döneminde faaliyet göstermeye başladığını söyleyen Avcı, “Kurucu belediye başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu döneminde hizmete giren ve sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden olan ALGEM, 2015 yılında yılın da kurulmuş ve sadece ilçelerde değil, birçok ilde olmayan ve vatandaşlarımızın çok farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen, çok güzel, çok işlevli bir birim olarak hizmetlerine devam etmekte. Bu görevi devraldığımda ALGEM’i görünce Zekai başkanımıza teşekkür ettik. Çünkü hayra sebep olan, yapılan her hayırdan istifade eden, şerre sebep olanda yapılan her şerden istifade eder. Bizde hayra sebep olduğu için, böyle bir birimin temellerini attığı için Zekai Kafaoğlu başkanımıza teşekkür ediyoruz. İşte yine burada Sadaka-i Cariye olduğuna inandığımız yeni bir binanın da temellerini hep beraber atıyoruz.” dedi.
ALGEM ONBİNLERCE AİLENİN GÖNLÜNE DOKUNDU
ALGEM ile vatandaşların her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Başkan Avcı, kuruluş vasıtasıyla yapılan hizmetleri şöyle sıraladı:
“ALGEM marketimiz, sosyal market vasıtasıyla 15 bin 815 ailenin gıda ve temizlik malzemesi ihtiyacını karşılamıştır. Son 9 ay içerisinde ise 7 bin aileye destek vermiştir. 2 bin 144 kişiye meslek eğitimi, 295 aileye ev eşyası yardımı, 3 bin 710 kişiye giyim mağazası vasıtasıyla kıyafet yardımı, 882 aileye yakacak yardımı, 200 çocuğumuza sünnet şöleni, 310 kişiye berber ve kuaför hizmeti, 264 kişiye medikal malzeme yardımı, 29 bin 99 kişiye evde iftar hizmeti, 9 bin 600 öğrenciye kırtasiye seti yardımı, 26 bin öğrenciye kitap dağıtımı gerçekleştirmiştir. Toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza ulaşma çabası içerisinde olmuştur. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bütçemizden 2017 yılında sosyal yardım için bütçesinin yüzde 40’ı kullanılırken, 2018 yılında bu rakamı yüzde 85’e çıkardık.”

Görüntünün olası içeriği: Hasan Avci, yazı
6 BİN METREKARELİK DEV TESİS

Cengiz Topel Caddesi’nde hizmet verecek olan ALGEM’in ikinci şubesinin fizki yapısı hakkında bilgiler veren Avcı, “Bugün temelini atmakta olduğumuz ALGEM binamızın toplam inşaat alanı 6 bin 325 metrekare. İçerisinde 27 adet ofis, 11 adet derslik, 3 tane atölye, 50 kişilik aşevi, 250 metrekare sosyal market, 250 metrekare aile danışma merkezi, 230 metrekare açık ve kapalı fuaye alanı olan 252 kişilik konferans salonu, 1000 metrekare açık, 300 metrekare kapalı kafeterya ve restoran alanı, kapalı ve açık otopark alanları bulunuyor. Toplamda 4 dönümlük yeşil alan olarak inşa edilecek.” diye konuştu.
Avcı ardından AK Partili milletvekilleri adına konuşan Adil Çelik’te sosyal ve kültürel belediyecilik örneği olan ALGEM’in diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini belirtti. Son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’da kurucusu oladuğu Altıeylül Belediyesi’nin ilk aşkı ve ilk sevdası olduğunu söyledi. Altıeylül Belediyesi’nde bayrağı bıraktığı yerden daha yukarılarda görmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Kafaoğlu, Başkan Avcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Ayhan Atahan ve Mehmet Cakar dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
KAFAOĞLU: ‘ŞİMDİ TREND GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ’
Belediyecilik anlayışında trentin değiştiğini belirten Başkan Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile birlikte vatandaşların hizmet belediyeciliği ile tanıştığını söyledi. Sosyal belediyeciliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte önem kazandığını hatırlatan Kafaoğlu, “Burası da sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden, şimdi trend artık gönül belediyeciliğine geçti. Artık insanların doğumdan ölümüne kadar yanında olacak belediye başkanları, vatandaşların gönlünü sikiş kazanacak, onların gönlüne dokunacak belediye başkanları ve vatandaşın gönlüne giden yolları yapan belediye başkanlarına ihtiyaç var. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu il başkanları ve toplantısında hepimize ilan etti ve duyurdu. Tabi biz bunu daha önceden Sayın Cumhurbaşkanı bizi Büyükşehir belediye başkanı olarak tensip buyurdukları zaman söylemişti. 3 şey tavsiye etmişti. Bir kibirlenmek ve gururlanmak asla yok dedi. İki; tevazu, tevazu, tevazu dedi ve üç defa tekrarladı. Ve arkasından da en büyük yatırım gönülleri fethetmeye yapılan yatırımdır dedi. İşte bizde Balıkesir’de 11 aydan beri Büyükşehir belediye başkanı olarak hizmetlerimiz yanında Cumhurbaşkanımızın söylediği bu üç kural üzerinden belediyecilik yapıyoruz.” dedi.
Konuşmaların ardından halkoyunları gösteri düzenlendi. İl Müftüsü Ramazan Topçam’ın okuttuğu duaların ardından Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı AK Partili Hasan Avcı, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları tarafından butona basılarak yeni tesisin temelleri atıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.