Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arası futbol turnuvası” sona erdi.

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arası futbol turnuvası” sona erdi.

 

Dursunbey İlçe Müftülüğü Dursunbey Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği “Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arası futbol turnuvası” yapıldı.
Dursunbey İlçe Müftülüğü tarafından öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, spor alışkanlığı kazandırmak, Kur’an kurslarını daha cazip hale getirip öğrenciler için Yaz Kur’an Kursları arası futbol turnuvası düzenlendi.

Düzenlenen turnuvaya merkeze bağlı Kur’an Kurslarından 8 takım katıldı.
Kapalı Halı sahada gerçekleşen kupa törenine, Dursunbey Kaymakamı Emrullah TEMİZKAN, Dursunbey Belediye Başkan vekili ve İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri katıldı.
İki haftadır devam eden ve 8 Cami takımının yarıştığı yaklaşık 80 Kur’an Kursu öğrencisinin katıldığı futbol turnuvasının final maçı gerçekleşti. Kuran kursu ile Sarı Hoca Camii arasında oynanan maçta Merkez Kuran kursu galip gelerek şampiyon oldu.


Turnuva sonunda ilk ikiye giren cami takımlarına Kaymakam Emrullah TEMİZKAN, Dursunbey Belediye Başkan vekili tarafından kupaları takdim edilerek, en centilmen takım olarak da üçeylül camii layık görülerek ve tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Yeni cami imam hatibi İsmail Ateşavcı, Sarıhoca Cami görevlisi Mustafa Uzun ve Üçeylül Camii hatibi Sefer Efe’de Kaymakamımız tarafından öğrencilerinin başarılarından dolayı tebrik edildi.

Dursunbey Kaymakamı Emrullah TEMİZKAN, yaptığı konuşmada, Kur’an Kursları arası futbol turnuvasındaki amaçlarının öğrenciler arasındaki kaynaşmayı pekiştirmek ve öğrencileri olumsuz ortamlardan uzaklaştırarak iyiye ve güzele yaklaştırmak olduğunu ifade etti.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.