ADAÖREN ORADA ÖRNEK BİR KÖY VAR YAKINDA

ADAÖREN ORADA ÖRNEK BİR KÖY VAR YAKINDA

ADAÖREN ORADA ÖRNEK BİR KÖY VAR YAKINDA

‘ADAÖREN Köyümüz Dursunbey’in en verimli arazilerinde .organik tarım yöntemleriyle üretim yapan seralarıyla üzüm bağlarıyla ,kavunlarıyla dünyanın en kaliteli bademlerinin yetiştiği Dursunbey ve çevre ilçeleri doyuran örnek köyümüzdür.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında Adaören Örnek köy modeli kapsamına alınmalıdır.Çınar deresi üzerine yapılması planlanan “Sulama Göleti Projesi” ile başta Adaören Mahallesi olmak üzere Çınar, Sindirler, Tepeköy Mahalleleri arazilerinin sulanabileceği öğrenildi. Tarım Bakanlığı yetkililerince Sulama suyu projesi için Dursunbey Belediye Başkanımız sayın Ramazan BAHÇAVAN başta olmak üzere Mahalli İdarecilerimizin destekleri ile bir kaç yıldır yapılan gözlem ve ölçümlerle gölet için su debisi miktarının yeterli olduğu, Projeye İlimizden de destek olunması halinde ihale aşamasına gelinen projenin faaliyete geçeceği, destek beklendiği köylülerce ifade edildi.+21

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.