AK PARTİ İL BAŞKANI EKREM BAŞARAN KONUŞMA METNİ

AK PARTİ İL BAŞKANI EKREM BAŞARAN KONUŞMA METNİ

Değerli Arkadaşlar,

Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Hoşgeldiniz.

Davetimize teşrif ederek yanımızda olduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Uzun bir süredir planladığımız, fakat kongrelerimiz sebebiyle gerçekleştiremediğimiz toplantımızı Allah’ın izniyle bugün yapma imkanı bulduk.

Resim önizlemesi

Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı görevimize ilk başladığımızda, özellikle “Öznesi Balıkesir” olan her konunun tarafı ve takipçisi olmaya devam edeceğimizi söylemiştik. Bu konuda kendimize ve Balıkesirimiz’e söz verdik. Balıkesir basınımızın güzide temsilcileri olan sizlerle bugünkü buluşmamızın ana temasını da “ÖZNEMİZ BALIKESİR” olarak belirledik.

Bizler, Balıkesir’imize hizmet için yola çıktık. Balıkesir’in her noktasına ulaşmak, sorunları yerinde tespit ederek çözüme kavuşturmak, yapılan yatırımlarımıza yenilerini ilave etme gayreti içinde olacağız.

Resim önizlemesi

Halka hizmet Hakk’a hizmettir anlayışıyla sizlerin de bizlere yol arkadaşı olmanızı arzuluyoruz.

Balıkesir Basını olarak sizlerin; halkın bilgilendirilmesi noktasında üstlendiği vizyon ve misyon gereği, hem bizlerin Balıkesirimiz’e daha iyi hizmet vermesini sağlayacak, hem de sorunların tespitinde bizlere rehberlik edecek.

Bizlerin göremediği, fark edemediği birçok konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Balıkesir’in kalkınması, gelişmesi ve hizmet alabilmesi için hep birlikte çalışmalıyız diye düşünüyorum.

Milletimiz ve sizlerle birlikte; Balıkesir ve İlçelerimizde güzel işlere imza atacağımıza olan inancım tamdır. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda, pandemi nedeniyle sadece Balıkesir Merkez basınımızla bir araya geldik.

İlçelerimizde faaliyet gösteren basın mensuplarımızla, bulundukları bölgelerde dönemsel olarak bir araya gelmeye devam edeceğiz. İnşallah, ilerleyen günlerde, pandemiden kurtulup daha coşkulu bir şekilde, tüm Balıkesir Basınımızla biraya gelmeyi Rabbim bizlere nasip etsin.

Resim önizlemesi

Değerli arkadaşlar,

Ramazan ayına kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde Allah’ın izniyle yarın ilk orucumuzu tutacağız. Ramazan’da imkanı olanlar ile ihtiyacı olanları buluşturma gayreti içerisinde olacağız.

Bu vesile ile Ramazan-ı Şerif’in, Milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim. Allah’ın rahmeti, merhameti ve bereketi üzerimize olsun inşallah.

Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Amacımız, ülkemizi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır. Önemli olan vatandaşımızın sağlığıdır” diyerek Ramazan ayında uygulanacak tedbirler noktasında bizleri bilgilendirdi.

Resim önizlemesi

Bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Türkiye’nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, hatta tek başına salgını tümüyle yenmesi önemli değil. Bugün Avrupa ülkelerinde hemen tamamı, Türkiye’den daha ağır kapatma tedbirleri uygulanıyor. Üstelik bu ülkelerin sağlık sistemleri de tam anlamıyla çökmüş ve felç olmuş durumdadır.

Şayet bizler ramazan ayında uygulanacak tedbirlerle vaka sayılarını 1000, 2000 rakamlarına düşürdüğümüzde, Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, Mayıs ayı ile birlikte başlaması muhtemel turizm sezonu ve bunun içeride yol açacağı ticari hareketliliği yakalayabiliriz.

 Aksi takdirde sadece turizmde bir sezonu daha kaçırmakla kalmayacak, yurt dışına yapılacak iş ve aile ziyaretleri de dahil olmak üzere pek çok alanda ciddi sıkıntılar yaşayacağız. Balıkesirimiz ve ilçelerimiz, bundan en fazla etkilenecek bölgelerden biri olacaktır.

Ak Parti olarak, tek bir insanımızın bile bu meşhum hastalık sebebiyle acı çekmesine, hele hele hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar ve diğer ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken tedbirlere riayet ederek salgının boynunu da Allah’ın izniyle kıracağız. Onun için, açıklanacak olan tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor. Aslında; maske, mesafe ve Temizlik kurallarına riayet ederek bu sıkıntıyı atlatabiliriz.

Salgın ile alakalı Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri de, muhalefetin duruşundaki ve söyleminde bozukluktur. Herkesin aynı Türkiye gemisinde bulunduğuna göre, kazançlar  ve kayıplar bizim ortak paydamızdır. Salgın sebebiyle yaşadığımız sıkıntıları daha sonraki kazançlarımızın kefareti kabul ederek sabredeceğiz. ‘Sabreden zafere ulaşır’ diyerek her birimiz kendi alanımızda üzerimize düşenleri yerine getireceğiz.

Resim önizlemesi

Değerli arkadaşlar,

Pandemi konusundan bahsetmişken, biliyorsunuz ki, 2020 yılı ve bugüne kadar geçen süreçte ülke olarak, Balıkesir olarak zor zamanlar yaşıyoruz.

Bizi her fırsatta kongrelerimiz üzerinden eleştiren muhalefetteki arkadaşlara bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Ak Parti İl Başkanlığı olarak; İl ve İlçelerimizde, Koronavirüs salgını dolayısıyla insanlarımızın sağlığını riske atmadan, tüm tedbirlere uyarak demokrasi şöleni halinde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongrelerimizle ilgili bizleri eleştiren ve salgın üzerinden algı oluşturmaya çalışanlar muhalefetteki arkadaşlar maalesef halkımızı yanıltmak ve yalan söylemekten vazgeçmediler.

Pandemi üzerinden siyaset yaparak kâr uman bu arkadaşlarımız, halkımız üzerinde farklı bir algı yaratmaya çalıştılar. Sonuç ortadadır. Halk sağlığını hafife alan siyasi söylemler, bugünün neticesini oluşturmaktadır.  Ak Parti olarak kongrelerimizi, teşkilat mensuplarımıza test yaparak, HES Kodu ile birlikte pandemi kurallarına tam bir şekilde uyarak gerçekleştirdik.

İl Kongremizi yaptığımız tarihte yani 10 Şubat’ta günlük vaka sayısı 195’ti. Kongreden 10 gün sonrasına baktığımızda bu rakam 182’dir.

Yani işin özü, Ak Parti Balıkesir kongresi salgının yayılmasında etken olarak gözükmüyor. Kongremizden 20 gün sonrasına yani 1 Mart tarihine baktığımızda günlük vaka sayısı 280 olarak gerçekleşmiş.

Ak Parti Gençlik Kolları Kongremiz 19 Şubat’ta yapıldı ve günlük vaka sayısı 161’di. 10 gün sonrasına baktığımızda vaka sayısı 221’dir.

Ak Parti Kadın Kolları Kongremiz 19 Ocak’ta yapıldı ve günlük vaka sayısı 115’ti. 10 gün sonrasına baktığımızda vaka sayısı 164’tür.

BU SONUÇLAR DA GÖSTERİYOR Kİ; PANDEMİ NORMAL SEYRİNDE DEVAM EDERKEN, KONGRELERİMİZİN BU DURUMA ETKİSİ İFADE EDİLDİĞİ GİBİ DEĞİL.

Hiç kimse, salgının yayılma merkezi olarak Ak Parti kongrelerini gösteremez. Gösteriyorsa, yalan söylüyordur. Salgın üzerinden siyaset yaparak kâr amacı hesabı yapıyordur. Salgının esas yayılım göstermesinin altında yatan diğer bir gerçek ise muhalefetteki arkadaşlarımızın, salgını siyasi malzeme yaparak yarattıkları algıdır.

Bu algıda sosyal mesafe kurallarına uymamayı marifet olarak gösterme çabasından başka bir şey değildir.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve bu geminin içerisindeyiz. Salgın, bir tek Ak Parti’nin mücadele etmesi gereken bir konu değil, topyekûn hepimizin hassasiyetle üzerinde durması gereken bir konudur.

Allah’ın izniyle, inşallah bu salgın illetini de hep birlikte yeneceğiz ve kazanan Türkiye olacaktır. Milletimiz olacaktır.

2002’den günümüze Balıkesir’e yapılan Sağlık Yatırımlarımızdan sizlere bahsetmek istiyorum. Birileri gibi konuşarak değil, hayal edip gerçekleştirerek milletimize hizmet ediyoruz.

Sağlık Yatırımlarımızın: 1 milyar 132 milyon 464 bin 886

Tıbbi Cihaz Yatırımlarımız: 210 milyon 159 bin 246

Toplam Sağlık Yatırımımız: 1 milyar 342 milyon 624 bin 132

Bir tek Balıkesir’de böyle bir yatırıma imza atan Ak Parti’nin, ülke genelinde yaptığı yatırımları, muhalefetin hesap etmeye aklı yetmez. Hiç kimse yapamayacağı işlerden sebep halkı kandırmaya kalkmasın. Yalan üzerinden siyaset yapmasın. Milletimiz kimin, nasıl hizmet yaptığını iyi biliyor. Ak Parti milletin partisidir ve milletin partisi olmaya devam edecek.

BALIKESİR’DEKİ SAĞLIK YATIRIMLARIMIZLA İLGİLİ BİLGİ VERECEK OLURSAK:

BALIKESİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI

AMBULANS YATIRIMLARI…

PANDEMİ DÖNEMİNDE, SOSYAL KORUMA KALKANI ÇERÇEVESİNDE YAPILAN DESTEKLER:

TÜRKİYE GENELİ…

Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak, “Sosyal Koruma Kalkanı” Destekleme Programı çerçevesinde Türkiye genelinde toplamda;

52 milyar 720 milyon 89 bin 337 Türk Lirası destek sağlanmıştır.

BALIKESİR VE İLÇELERİ SOSYAL KORUMA KALKANI DESTEKLERİ

Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak, “Sosyal Koruma Kalkanı” Destekleme Programı çerçevesinde Balıkesir ve İlçelerinde toplamda;

449 milyon 24 bin 914 Türk Lirası destek sağlanmıştır.

19 yıl önce Milletimize umut olarak, Milletimizle birlikte yola çıkan Ak Parti, Hayal edilemeyeni hayal ederek ve gerçekleştirerek Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımayı başarmıştır. Allah’ın izniyle, 2023 Hedefimizle ve Milletimizle bunu taçlandıracağız. Birlikte Başaracağız.

Değerli arkadaşlar,

Salgının adresi gibi gösterilmek istenen Ak Parti kongreleri  tam güvenlikli bir şekilde yapılmıştır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ak Parti Balıkesir Kongrelerimizi; bir yandan kadrolarımızı yenilediğimiz, bir yandan da kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz demokrasi şöleni olarak gerçekleştirdik.

AK Parti’miz de, ülkemize hizmet etmek isteyen ve siyaset yapmak isteyen aile bireylerimizin sayısı her geçen gün artıyor. AK Parti bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden milletimizin sesine kulak verdiği için, onların sözünü önemsediği ve siyasetin öznesi olarak gördüğü için, her seçimden zaferle çıkmıştır.

AK Parti kurulduğu gün nasıl milletine umut olduysa, bugünde umudun partisidir. AK Parti şehrimize, ülkemize ve tüm gönül coğrafyamıza umut ışığı olmuştur.

19 yıl boyunca Partimiz, eğitimden sağlığa, adaletten ulaşıma, tarım ve ormandan gençlik ve spora, savunma sanayinden yüksek teknolojiye birçok alanda yatırım yaparak, şehrimizi ve ülkemizi kalkındırmıştır.

Bu hizmetler yapılırken partimiz sürekli koyduğu hedeflerin çıtasını yükselterek; insanımıza, şehrimize, ülkemize hizmet noktasında beklentileri hep yükseltmiş ve olumlu da tutmuştur.

AK Dava yolunda bizlerin hiçbir zaman menzili değişmedi, kararlılıkla attığımız adımlar eksilmedi, tarihimiz, geleneklerimiz ve değerlerimiz ile milletimizle aramızdaki iletişimi hiç zayıflatmadan ilerledik.

AK Parti olarak, Türkiye’nin en çok üyeye sahip olan siyasi partisiyiz.

Balıkesir AK Parti ailemiz; 2002-2003 yıllarında 14 bin 510 üyesi varken, bugün 154 bin 865’e ulaştı. Sadece 2020 yılının son 4 ayında İl Başkanlığımız 10 bin yeni üye yaptı.

Ülke genelinde ise tek başımıza 11 milyon üyesi olan çok geniş bir aileyiz. Sadece Kadın kollarımızın 5 Milyon 500 Bin üyesi bulunmaktadır.

Bugün siyasetin sahibi olan milletimizle, güçlü kadrolarımızla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yılmadan, yorulmadan yürüyerek çalışmaya devam edeceğiz.

Ak Parti Balıkesir İl ve İlçe Teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve milletimizle birlikte kutlu yürüyüşüne devam edecek. Millet Sevdalıları, her zaman Milletiyle birlikte.

Ak Parti Balıkesir İl ve ilçe Teşkilatlarımızda görev alan Yönetim Kurulu üyemizle güçlü bir ekibe sahibiz.

Ak Parti Balıkesir’de, 1.848 kişilik Ak Kadrolarla iş başında sahada, milletimizle birlikte 2023 hedefine güçlü bir şekilde yürümektedir. Bunun içindir ki; Balıkesir için İnandığımız yolda, Durmak yok, yola devam diyoruz.

AK PARTİ OLARAK; Balıkesir’de son 18 yılda

35 MİLYAR 43 MİLYON TL yatırım yaptık.

BU YATIRIMLAR;

8.6 Milyar TL’si                  Ulaştırma ve Haberleşme,

791.4 Milyon TL’si            Eğitim,

1.14 Milyar TL’si               Sağlık,

273.8 Milyon TL’si            Adalet,

5.7 Milyar TL’si                  Enerji ve Tabii Kaynaklar,

440.94 Milyon TL’si         Çevre ve ŞehirciliK,

1.1 Milyar TL’si                  TOKİ,

5.4 Milyar TL’si                  İlbank,

7 Milyar TL’si                      Tarım ve Orman,

3.46 Milyar TL’si               Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler,

927.8 Milyon TL’si            Gençlik ve Spor,

34.97 Milyon TL’si            Kültür ve Turizm,

19.19 Milyon TL’si            Vakıflar,

426.5 Milyon TL’si            Bilim, Sanayi ve Teknoloji,

118.7 Milyon TL’si            Köydes

Olarak gerçekleşmiştir.

2020 yılının yaşattığı tüm olumsuzluklara rağmen büyük umutlarla girdiğimiz 2021 yılını yepyeni bir şahlanış yılına dönüştürmenin gayreti içerisindeyiz.

Tabii ki AK Parti’mizi 2023 seçimlerine, binlerce yıllık tarihin tecrübesini ve ilhamını miras olarak taşıyan kadroları ile hazırlarken, kadrolarımızı hassas ve geniş istişarelerle oluşturduğumuz bir süreci geride bıraktık.

Gerek Ocak 2020’de atanan yönetim kurulu için, gerekse şimdi kongrede seçilecek yönetim kurulu üyeliği için dava arkadaşlarımızın gösterdiği teveccühe, çalışma isteğine ekip arkadaşı olma gayretlerine çok teşekkür ediyorum.

Şimdi bu kadrolarla hak bildiğimiz yolda Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Balıkesirimize, milletimize ve ülkemize hizmet etmek gayesiyle gece gündüz çalışacağız. Tamamen sahaya iniyoruz, sahadayız ve sahada olacağız. Bizi şuanda tek bağlayan konu pandemi. İnşallah sahaya ineceğimiz, milletimizle buluşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Özellikle; öznesi Balıkesir olan her konunun tarafı ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Evet Değerli Arkadaşlar,

Bugün Balıkesir Merkez’de Gazetecilerimizle, yani sizlerle buluşmanın onurunu yaşıyorum.

İnşallah bundan sonraki süreçte de, pandeminin durumuna göre bir araya gelerek, Balıkesirimiz üzerine değerlendirmelerde bulunma gayreti içerisinde olacağız.

Şimdi, Şahsıma sormak istediğiniz bir konu varsa cevaplamak isterim.

Sabırla beni dinlediğiniz için sizlere tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlikteliğimiz artan bir şekilde devam edecek.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.