İlkay Gündoğan’dan sonra ilçemizden yeni bir futbolcu yetişiyor .

İlkay Gündoğan’dan sonra ilçemizden yeni bir futbolcu yetişiyor .

İlkay gündoğandan sonra ilçemizden yeni bir futbolcu yetişiyor .
Fenerbahçe U19 takımında stoper olarak oynayan 2004 doğumlu hemşehrimiz Sami Güven’in oğlu Ahmet Buğra Güven ilk defa 14 yaşında gösterdiği performansla giydiği milli takım formasını beş senedir giymeye devam ediyor .Bursa genç saray kulübünde futbola başlayan Ahmet Buğra Güven araba yatağı Spor kulübü’ne ve oradan Galatasaray U14 takımına transfer oldu. iki sene Galatasaray’da oynadıktan sonra Fenerbahçe’ye transfer olan genç oyuncu üç senedir Fenerbahçe U16 U17 ve U19 takımlarında oynamaktadır .


Galatasaray ve Fenerbahçe’de oynarken U14 U15 U16 U17 ve U18 milli takımlarında görev alan Ahmet Buğra Güven 19 defa milli takım ile maçlara çıktı.
Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu ,Vitor Pereira ve İsmail Kartal dönemlerinde A takımla çok sayıda antrenmanlara da katılan genç oyuncu Fenerbahçe’nin Shaktar Donetsk maçının kadrosunda da yer aldı.
18 yaşındaki hemşerimiz milli stoper Ahmet Buğra Güven önümüzdeki sezon profesyonel olarak liglerde oynayarak gelişimini hızlandırmak arzusunda olduğunu belirtti. çalışmalarına aralıksız devam eden Ahmet Buğra Güven hedefim en yakın zamanda hemşerimiz İlkay Gündoğan gibi yurtdışında başarılı olmak ve ileride A milli takımda da görev almak dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.