50 YILDIR BİTİRİLEMEYEN YOLDA YİNE KAZA

50 YILDIR BİTİRİLEMEYEN YOLDA YİNE KAZA

50 YILDIR BİTİRİLEMEYEN YOLDA YİNE KAZA…
DURSUNBEY’de yolcu minibüsü ile süt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 8’e yükseldi. Ölüm yolu kurbanı 6 kadın aynı köyde toprağa verildi
BALIKESIR’de 50 yıldır konuşulan, 30 yıldır bitirilemeyen iki “ölüm yolu”ndan biri olan Balıkesir-Dursunbey arasındaki yoldaki son kazada yaşamını yitiren 8 kişi arasındaki 6 kadın Kızılöz köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Köylüler, cenazeye katılan vekillere, “Yolumuzun halini Cumhurbaşkanımıza iletin.” serzenişinde bulundu.


Ölüm yolu kurbanı 6 kadın aynı köyde toprağa verildi
Dursunbey’deki katliam gibi kazada yaşamını yitiren 8 kişi arasındaki 6 kadın aynı köyde yakılan ağıtlar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

BBB Meclisi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı
Toplantıda söz alan bütün meclis üyeleri Dursunbey Balıkesir arasındaki 30 yıldır bitirilemeyen bu ölüm yolunun acil koduyla derhal yapılmasını artık bu kazaların son bulmasını istediler

AYNI KÖYDE, AYNI ANDA 6 CENAZE
Balıkesir’deki düğüne katılmak üzere Kızılöz köyünden gelirken Naipli yol ayrımındaki kazada can veren Aysel Turan (46), Ayşe Atik (49), Ayşe Karaca (59) , Emine Turan (67), Hatice Karakoç (49), Zeynep Cebeş’in (42) köy meydanındaki cenaze namazını İl Müftüsü Celal Sürgeç ile 5 ayrı imam kıldırdı. Ölenlerin yakınlarının ağıtlar yaktığı cenazenin ardından ölüm yolu kurbanı 6 kadın dualar eşliğinde toprağa verildi.
Köylüler, cenazeye katılan vekiller ile başkanlara, “Yolumuzun halini Cumhurbaşkanımıza iletin.” Facia gibi kazanın oluştuğu inşaat halindeki Naipler viyadüğünün bir an önce bitirilmesini istedi.

Yürekleri yakan cenaze törenine Hasan Şıldak, AK Parti Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Belgin Uygur ve Pakize Mutlu Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz , Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da katıldı.
SON CENAZE DURSUNBEY’DE
Bu arada kazanın bir diğer kurbanı 52 yaşındaki Ramazan Konak’ın cenazesinin ise ikindi vakti Dursunbey Çarşı Camisi’nde kılınan namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.