Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

#KanlıdereŞehitliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin yapımını üstlendiği ihya projesi “#KanlıdereŞehitliği”mizin açılışını hep birlikte gerçekleştirdik.

#ÇanakkaleGeçilmezDestanı”nın kahramanlarını, ecdadımızı dualarla, minnetle yâd ettik.

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’de birleşti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Balıkesirli şehitlerin anısına, Çanakkale’de yapılan Kanlıdere Şehitliği’nin açılışı gerçekleştirildi. Hem Balıkesir’in hem de Çanakkale Destanı’nın şanlı tarihinin gelecek nesillere aktarılması noktasında önemli bir adım olan Kanlıdere Şehitliği; Kuvayı Milliye ruhu ile Çanakkale ruhunu birleştirdi.

ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA…

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Balıkesirli şehitlerimizin anısına, Çanakkale’de yapılan Kanlıdere Şehitliği’nin açılışı gerçekleştirildi. Projesi; Tarihi Alan Başkanlığı tarafından doğa ile uyumlu, milli ve dini imgelerin de yer aldığı bir şekilde hazırlanan şehitlik, mevcut halinde üzerinde herhangi bir yapının ya da işaretin bulunmadığı Gelibolu Kanlıdere Mevkii’nde inşa edildi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.