Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’ de birleşti

#KanlıdereŞehitliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin yapımını üstlendiği ihya projesi “#KanlıdereŞehitliği”mizin açılışını hep birlikte gerçekleştirdik.

#ÇanakkaleGeçilmezDestanı”nın kahramanlarını, ecdadımızı dualarla, minnetle yâd ettik.

Kuvayı Milliye ruhu ve Çanakkale ruhu Kanlıdere’de birleşti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Balıkesirli şehitlerin anısına, Çanakkale’de yapılan Kanlıdere Şehitliği’nin açılışı gerçekleştirildi. Hem Balıkesir’in hem de Çanakkale Destanı’nın şanlı tarihinin gelecek nesillere aktarılması noktasında önemli bir adım olan Kanlıdere Şehitliği; Kuvayı Milliye ruhu ile Çanakkale ruhunu birleştirdi.

ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA…

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Balıkesirli şehitlerimizin anısına, Çanakkale’de yapılan Kanlıdere Şehitliği’nin açılışı gerçekleştirildi. Projesi; Tarihi Alan Başkanlığı tarafından doğa ile uyumlu, milli ve dini imgelerin de yer aldığı bir şekilde hazırlanan şehitlik, mevcut halinde üzerinde herhangi bir yapının ya da işaretin bulunmadığı Gelibolu Kanlıdere Mevkii’nde inşa edildi.

Rahmi Kireç

Rahmi Kireç

1961 dursunbey doğumlu olan Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Rahmi KİREÇ 1989 yılından bugüne kadar Medya ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.