Balıkesir’e yeni yatırım müjdeleri

Balıkesir’e yeni yatırım müjdeleri

Balıkesir’e yeni yatırım müjdeleri

Zağnos Paşa Camisi çevre düzenlemelerini inceleyen ve çalışmalardan memnuniyetini dile getiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir müjde de Milli Kuvvetler Caddesi, Ali Hikmet Paşa Meydanı, Mekik ve Çavuş sokakları için verdi. Yeni sağlıklaştırma projelerinin ihalelerinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

3 Ekim Dünya HABİTAT günü programı için Balıkesir’e gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Balıkesir için birçok yeni projenin müjdesini verdi. Bakan Kurum, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri; Belgin Uygur, Adil çelik, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Zağnos Paşa Camisi çevresinde yapılan düzenleme çalışmalarını inceledi.

BALIKESİR TAM NOT ALDI
Osmanlı tarihinin en güzel camilerinden, en güzel mekânlarından birinde olduklarını belirten Bakan Kurum Zağnos Paşa Camisi bahçesinde şu açıklamalarda bulundu,
“Bugün tüm insanlık adına çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapan Balıkesir yerli yabancı tüm misafirlerimizden tam not aldı. Balıkesir ve Balıkesirliler her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor. Biz de her zaman olduğu gibi bugün de Balıkesir’e yatırımlar yapmaya hemşerilerimize hizmet götürmeye ayni azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Bu uğurda yapılması gereken her ne varsa bugüne kadar nasıl yaptıysak bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden çevre yatırımlarına, tarihi meydanların dönüşümünden iklim değişikliğiyle mücadeleye kadar şehrimize birçok alanda yatırım yapıyoruz.

BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE
ŞEHRİMİZİ İHYA VE İNŞA EDİYORUZ
Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak Balıkesir’e AK Parti hükümeti döneminde şu ana kadar 24 Milyar 123 Milyon lira yatırım yaptık. Bu yatırımların 4 Milyar 514 Milyon liralık kısmı halen devam ediyor. Şehrimizde toplam yatırım değeri 1 milyon 700 bin m2 alana sahip 9 adet Millet Bahçesi projemiz var. Bu millet bahçelerimizde 2’si açılışa hazır durumda. 4 millet bahçemizden 3’ünün yapım çalışması sürüyor. 1 millet bahçemizde ise yer seçimi aşamasındayız. Sosyal konut projelerimize tüm hızımızla devam ediyoruz. 100.000 Sosyal Konut Projemiz kapsamında da 5 farklı projede 3.599 Sosyal Konut üretiyoruz. TOKİ eliyle hayata geçireceğimiz 250.000 sosyal konut projesi kapsamında Balıkesir’imize toplam 3.900 konut kazandırıyoruz. İlk Evim Projemize şu ana kadar Balıkesirli hemşerilerimiz tarafından 42 bin başvuru yapıldı.

SOKAK VE CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMASI
PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR
Tarihi meydanlarımızın dönüşümü kapsamında 45 ilimizde 80 meydanımızı yeniden ihya ediyoruz. Bu kapsamda Balıkesir’de Zağnos Paşa Meydanı Çevresi Sokak ve Cephe Sağlıklaştırması projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Toplam yatırım bedeli 22,5 milyon lira olan projemizde sona doğru geldik ve inşallah bu eşsiz tarihi mirası çok yakında tarihi kimliğine kavuşturacağız; vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

GAR BÖLGESİNDE REKREASYON BAŞLIYOR
Bakanlığımız ve Balıkesir Büyükşehir Belediyemizle birlikte Gar arkasında vatandaşlarımızın rekreasyon alanı ve sosyal tesis olarak kullanabilmeleri için Sanat Sokağındaki 3 binanın restorasyonuna da bu yıl içerisinde başlıyoruz.

MEKİK VE ÇAVUŞ SOKAKTA SAĞLIKLAŞTIRMA
Milli Kuvvetler Caddesi ve Ali Hikmet Meydanı Sokak sağlıklaştırma projesinin ihalesini yaptık ve yapım çalışmalarına başlıyoruz. Yine bu kapsamda Mekik ve Çavuş sokaklarında sokak sağlıklaştırma projelerinin ihalesini bu yıl bitmeden yapacağız. Şehrimizde asfalt ve kilitli parke taşı yapımı için İller Bankamızla 150 milyon lira destek veriyoruz. İnşallah bu projelerimizle şehrimizin çehresin baştan sona değişecek daha da güzelleşerek gelecek nesiller için bir gurur kaynağı olacak. Tüm projelerimiz, Balıkesir için vatandaşlarımız için ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

BANDIRMA’DA OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Yine, “tarihe vefa geçmişe saygı anlayışıyla” da Bandırma ilçemize meydan düzenlemesi yapımına tüm hızımızla devam ediyoruz. Bandırma 17 Eylül Mahallesi’nde, vatandaşımızın otopark sorununu çözmek için Büyükşehir Belediyemizle birlikte otopark çalışmalarımıza en kısa sürede başlıyoruz.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.