AK PARTİ İL BAŞKANI Dt. EKREM BAŞARAN; “BALIKESİR, CUMHURBAŞKANI’NI KARŞILAMAYA HAZIR”

AK PARTİ İL BAŞKANI Dt. EKREM BAŞARAN; “BALIKESİR, CUMHURBAŞKANI’NI KARŞILAMAYA HAZIR”

AK PARTİ İL BAŞKANI Dt. EKREM BAŞARAN; “BALIKESİR, CUMHURBAŞKANI’NI KARŞILAMAYA HAZIR”

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’e gelişi ile ilgili Değirmen Cafe’de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 8 Ekim Cumartesi günü Kuvay-i Milliye Meydanı’nda Balıkesirlilerle buluşup, Toplu Açılış yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile ilgili yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

CUMHURBAŞKANIMIZI BALIKESİR’DE AĞIRLAMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Balıkesir’de ağırlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Meydan’ında Cumhurbaşkanımızı Balıkesir’de ağırlayacağız. 2019 yerel seçimlerinden önce son defa şehrimize gelmiş olan Cumhurbaşkanımız, uzun bir aradan sonra inşallah hayırlısıyla şehrimize teşrif edecekler. Cumhurbaşkanımız, bu geçen sürede şehrimizde yapılan çok ciddi yatırımları açmak üzere bir toplu açılış töreni vesilesiyle şehrimize geliyor. Bu noktada biz tüm Balıkesirlileri parti ayrımı yapmaksızın, siyaset katmaksızın miting alanımıza, toplu açılış törenini yapacağımız alana davet etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın cumhurbaşkanıdır. Tabi ki değişen Anayasa gereği partili bir cumhurbaşkanıdır ama tüm ülkemizin cumhurbaşkanıdır. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz, herkesin gelmesini bekliyoruz. Bütün çağrılarımızda, davetlerimizde bu dile hassasiyet göstermeye gayret ediyoruz. Parti ayrımı olmaksızın tüm vatandaşlarımız inşallah Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Miting Alanımızda beraber olacağız” dedi.

GENÇLERİMİZİN, BU ŞEHİRDE GELECEKLERİNİ PLANLAMASINI İSTİYORUZ.

2019’dan bugüne Balıkesir’e çok ciddi yatırımların yapıldığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, gençlerin geleceğini şehrinde görmesi açısından bu yatırımların çok önemli olduğunu söyledi. Başaran, “Özellikle OSB’deki yatırımlarımız, fabrikalarımız, burada çalışan işçilerimiz, teknisyenlerimiz, mühendislerimiz, üst düzey yöneticilerimizi inşallah ilerleyen zamanlarda tamamı şehrimizden olacak şekilde muhteva içerir. Temel atımı 70’li yıllara dayanmakla beraber gündeme gelmesi Sabri Uğur Başkanımızın döneminde bütün problemlerinin çözülüp tekrar yatırım yapılabilir hale geldikten sonraki dönemi kast ederek söylüyorum. 2005-2006 yıllarından bu güne kadar, şu anda 17 bin insanımıza ekmek, iş kapısı olmaktadır. Geleceğini ben bu şehirde yaşayacağım diyecek insanları açıkçası barındırmakta ve çok ciddi yatırım almaktadır. Ama son üç yılda 16 tane yatırımın Balıkesir için genelinde 7 milyar 500 milyon liralık bir yatırım ve ilave 5 bin 168 kişinin istihdam edildiği bir yatırım gerçekleşti. İnşallah önümüzdeki birkaç yıl içinde OSB’nin genişlemeye açılan ikinci ve üçüncü etaplarıyla bu rakam katlanarak gidecek. Asgari 30-40 bin istihdamı barındıracak kapasiteye ulaşmış olacak. Bu arada Bandırma OSB açılmış olacak. Yine Susurluk, Balya civarlarında planlanan OSB’ler devreye girmeye başlayacak. Balıkesir Güney Marmara’nın kalbi noktasında çok ciddi bir yatırım ve istihdam imkanı olan bir şehir olmuş olacak” dedi

CUMHURBAŞKANIMIZ BALIKESİR’DE 42 YATIRIMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK…

42 tane OSB ve harici yatırımın açılışlarının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Başaran, bu yatırımların 16’sının il merkezinde olduğunu söyledi. Başkan Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde il merkezinde 16 yeni yatırımla birlikte toplamda 42 tane OSB ve harici yatırımın açılışını gerçekleştirecek. Bu süreç içinde tabi ki kamu da Balıkesir’de yatırımlarına devam etti. Kamuda da 2019-2022 yılları arasında sadece tamamlanan 207 adet yatırımın bedeli 2 milyar 603 bin 550 lira oldu. Bunların içerisinde belediyelerin yaptığı yatırımlar yok. Sadece genel bütçeden yapılan yatırımlar var. Bunlar nedir diye bakacak olursak; hastaneler, yollar, köprü ve kavşak gibi yatırımlardır. Yine Cumhurbaşkanımız bunların açılışını gerçekleştirecek. Bu yatırımların içerisinde Bigadiç’te Ardıçtepe Barajı, Bandırma’da Fatma Ana Kız Öğrenci Yurdu, şehrimizdeki olimpik kapalı yüzme havuzu, şehir merkezindeki Birleşmiş Milletler 70’nci Yıl Gençlik Merkezi, Karesi Huzurevi, Edremit Kültür Merkezi ve Kapalı Spor Salonu, Edremit Halk Kütüphanesi, İvrindi, Marmara, Gömeç Devlet Hastaneleri, Bigadiç Hidroterapi Merkezi bulunmaktadır.

BALIKESİR EĞİTİM ALANINDA ÇOK İYİ NOKTADA…

Yine 2020 yılında Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptırdığı deprem denetimi neticesinde yıkımına karar verilen 85 okul ve güçlendirilmesine karar verilen 83 okulla ilgili çok ciddi yatırımlar yapıldı. Yıkımına karar verilen okullar öğrencilerimizin de can güvenliği düşünülerek hemen yıkıldı. Hiçbirisi risk alınmaması için ayakta bırakılmadı. Bunlardan 38 tanesi hemen yapıldı, 16 tanesinin yapımı devam ederken bu öğretim yılı sonunda bitmiş olacak ve böylelikle 54 tanesinin yapımını bitirmiş olacağız. 31 tanesi de ihale aşamasında bulunuyor. Okulların güçlendirilmelerinden de 83 okuldan 33 tanesini tamamlamışız, 33 tanesi de Kasım ayı sonu itibariyle bitmiş olacak. Yani güçlendirilmesi yapılacak okullardan 70 tanesi tamamlamış 13 tanesinin de işlemlerine devam ediyoruz. Bu kadar kısa bir süre içinde Milli Eğitime biz çok ciddi yatırım yaptık. Milli Eğitim Bakanımız en son geldiğinde Balıkesir’e yeni yapılacak Fen Liseleri ve diğer ilçelerdeki yatırımlarla beraber 2 milyar 600 milyon yatırımın haricinde 750 milyon liralık ilave yatırım müjdesi vermişti. Bunlarda devam ediyor. Allah nasip ederse bunları da bitirdikçe bu rakamlara ilave edeceğiz” dedi.

AK PARTİ, HİÇBİR YERİ AYIRMADAN HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR….

Çok sevdiğim bir atasözünü hatırlatarak konuşmasına devam eden AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Afrika’da güneş küçük diye hiçbir köyü atlamıyor, hepsine güneş doğuyor.” AK Parti’de hiçbir yeri, hiçbir şehri, beldeyi, hiçbir insanını atlamadan parti ayrımı gözetimi yapmadan tüm hizmetlerini ülkenin her noktasına yayıyor. Her tarafı abad etmeye çalışıyor. Her sözüyle, konuştuğu her lafıyla icraatlarını yerine getiriyor. Cumhurbaşkanımızın grup konuşmasını da dinledik. İnsan haklarından, inananların haklarından, en sağından en soluna kadar her meslek grubundan tüm insanlarımızın gerek mesleki, gerekse insani hakları noktasında tüm standartları yükseltmeye, dünyadaki tüm evrensel haklarının ülkemizde de geçerli olması noktasında elinden gelen gayreti samimiyetle gösteriyor. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum lafta bırakmıyoruz. Bugün söylediğimizi yarın inkar etmiyoruz. Baştan ne söylediysek sonuna kadar aynı şeyi söyleyip gereğini yapıyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ, BAŞÖRTÜSÜNÜ ANAYASAYLA DÜZELTELİM DEDİ…

Cumhurbaşkanımız bunun en güzel, en kaliteli, en doğru örneğidir. Başörtü konusunu yine muhalefet lideri gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanımız bununla ilgili grup toplantısında hodri meydan dedi. “Madem yasal bir dayanak altına almak istiyorsunuz geçmişte bu konuda sabıka dosyanız kabarık ama madem pişmanlık duydunuz, adım atmak istiyorsunuz, gelin yasayla değil anayasayla bu işi düzeltelim. Bir daha hiçbir şekilde bu ülkenin gündemine bu konu gelmesin, hadi bakalım hodri meydan” dedi. Tahmin ediyorum Balıkesir konuşmasında da gündeme getirip bu konuya değinecektir” dedi.

TEŞKİLATIMIZ 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuda kendilerine önder ve örnek olduğunun altını çizen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Açıkçası her konuda Cumhurbaşkanımız bize önderdir, örnektir. Biz de Balıkesir’deki teşkilatlar olarak onun yaptıklarını insanlarımıza anlatmak, aktarmak noktasında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2023 seçimlerine canla başla hazırlanıyoruz. Tüm teşkilatlarımız; en ücra noktalarımıza kadar mahalle başkanlıklarımıza, sandık kurullarımıza kadar netleşti, oturdu, herkes işini biliyor, sahada karınca misali ortalıkta çok işi dallandırıp budaklandırmadan işini yapıyor. İnşallah bunların semeresini 2023 seçimlerinde hep beraber göreceğiz.

TÜM HALKIMIZI, CUMHURBAŞKANIMIZI KARŞILAMAYA DAVET EDİYORUZ.

Düşünüldüğü, planlandığı, onların iddia ettiği gibi hiçbir şekilde seçim endişemiz yok. Tek endişemiz bu ülkenin geleceği olan gençlerimize vatanımızı doğru, güzel bir şekilde tüm değerleriyle emanet edebilmek. Bu noktada gayret ediyoruz. Teşkilatlar kendi sahasında hizmet noktasında, bakanlıklar ve belediyeler kendi hizmet alanlarında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben de Balıkesir il başkanı olarak şehrimizin bu noktadaki tüm gayretlerimizi gösteriyoruz. Son olarak Dünya Lideri olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan büyük bir heyecan, onur ve mutluluk duyuyoruz. Balıkesirli hemşehrilerimizi

Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılamak için Kuvay-i Milliye Meydanı’na bir kez daha davet ediyorum” dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.