2’NCİ ALTIEYLÜL KİTAP FUARI BAŞLADI

2’NCİ ALTIEYLÜL KİTAP FUARI BAŞLADI

2’NCİ ALTIEYLÜL KİTAP FUARI BAŞLADI

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Altıeylül Kitap Fuarı, il protokolünün de katılımlarıyla 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.

KİTAP RUHA İLAÇTIR

Altıeylül Belediyesi kültür-sanat adına gerçekleştirdiği organizasyonlar ile gündem olmaya devam ediyor. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Altıeylül Kitap Fuar’ı 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle başlayarak kitapseverler ile buluştu ve 7-16 Ekim tarihleri arasında da hafta içi-hafta sonu saat 08.00 ile 20.00’da Balıkesirlilerin hizmetinde olacak. Kitap Ruha İlaçtır temasıyla 7-16 Ekim tarihleri arası kitapseverleri ağırlayacak olan 2’nci Altıeylül Kitap Fuarı bir birinden değerli yazarların, seçkin yayın evlerinin ve on binlerce kitabın yer alacağı 75’inci Yıl Parkı’nda yedisinden yetmişine herkese hitap ederek on gün boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

HASAN AVCI “GENÇLERİMİZİ İHYA ETMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Altıeylül’de kültür-sanat rüzgârlarının esmesinde büyük rolü olan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı 2’ncisi düzenlenen Altıeylül Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle bir araya gelerek bir birinden değerli yayınevlerinin kitaplarını yerinde inceledi. Açılış töreninde konuşan Başkan Avcı “Sultan Fatih’e atfedilir. Bir şehrin geleceğini inşa ederken, o şehrin gençliğini ihmal etmeyin. İhmal edilmiş o gençlik inşa ettiğiniz o şehri yıkar, yerle yeksan eder. Onun için şehirler inşa edilirken gençler ihya edilmeyi unutulmamalı; gençler ihmal edilmemeli. Onun için bizler bu düsturla gençleri ihya etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun önemli etkenlerinden birisi de kitap fuarıdır. Bizler geçen sene ilkini organize ettik. Bu sene inşallah daha güzel bir şekilde 2’ncisini organize ederek gençlerimizin dünyaya bakış açısını, gençlerimizin kitaba bakış açısını, gençlerimizin kültürel açıdan yetişmesi için gayret edeceğiz; emek vereceğiz. Biliyoruz ki gençlerimize yapılan yatırım, bu şehrin yarınlarına yapılan yatırımdır; bu ülkenin yarınlarına yapılan yatırımdır. İnşallah bu ülkenin yarınları; bu memleketin yarınları güzel olacak. Bu ülke dün olduğu gibi bugün de yarın da dünyaya umut olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

YÜCEL YILMAZ “HASAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Altıeylül Kitap Fuarı açılışında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Geçen sene çok güzel verim aldığımız ve şehrimize renk katan bir fuar

oldu. Bir birinden değerli yazarlarımız güzel söyleşiler yaptılar. Şehrimize kültür açısından önemli etkinlik yaptılar. Ben Hasan Başkanımıza teşekkür ediyorum. Israrla ve her sene üstüne katarak kendisini geliştiren bir şehir olma özelliğimizi ortaya koyuyor. Emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza, burada olup bir hafta boyunca farklı söyleşilerde bulunacak tüm yazarlarımıza; herkese teşekkür ediyorum”

MUSTAFA CANBEY “BALIKESİR İNSANI KİTABA KARŞI GÜZEL BİR İLGİ GÖSTERİYOR”

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey “Bu Kitap fuarı bizim için son derece kıymetli, son derece değerli, kitap okuma alışkanlığının gelişmesi, kitabın hayatımıza girmesi, kitabın anlatılması ve yazarların tanınması-tanıtılması anlamında çok önemli bir görevi icra ediyor. Geçen sene 1’incisi düzenlendi bu yıl 2’ncisi düzenleniyor. Asıl sevindirici olan gelişme şu, Balıkesir insanı kitaba karşı güzel bir ilgi gösteriyor. Geçen yıl çok güzel bir katılım vardı. Bu yıl da güzel bir katılımın olacağını düşünüyorum”

HASAN ŞILDAK “KİTAP, MEDENİYETİN VE KÜLTÜRÜN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR”

Altıeylül Kitap Fuarı’nın şehrin kültür hayatına, kitap dünyasına ve kitapseverlere hayırlı olmasını temenni ettiğini dile getiren Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak “Kitap, medeniyetin ve kültürün vazgeçilmez unsurudur. Kitap olmazsa gelişim olmaz; bilim olmaz; öğrenme olmaz. Bütün bunlar çok güzel tespitler. Kitap fuarları da aslında bu sinerjilerin oluşması; kitap sevgisinin genç kuşaklarda yaygınlaştırılması; indirimli olarak kitapların satışının yapılması; yazarların, bu alanda üretim yapan kişilerin burada gelip söyleşi yapması; onlarla buluşma ve imza günleri yapılması, bunların hepsi güzel etkinlikler. Aslında şehirleri şehir yapan bu tür etkinliklerdir. Kültür dünyasını zenginleştiren bu tür etkinlikler çok önemli. Ben de Altıeylül Belediye Başkanımızı ve tüm ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.