Muhtarla mükemmel yönetişim içindeyiz

Muhtarla mükemmel yönetişim içindeyiz

Muhtarla mükemmel yönetişim içindeyiz

—“Bütün ve kendisi ile
barışık şehir olduk”

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Programı’nda bin 133 muhtar ile bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, muhtarlarla yönetişimin mükemmel düzeyde olduğunu ve ötekileştirilen hiç kimsenin olmadığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Her şeyi muhtarlarla beraber yapıyoruz. Bütün vekendisi ile barışık şehir olduk.” dedi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Programı kapsamında Balıkesir’deki bin 133 muhtar ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Türkiye’deki, tüm muhtarların kullanabilmesi için yaptırılan Muhtar Evi’nin 19 Ekim Çarşamba günkü açılışına Balıkesirli muhtarları da davet etti. Bu nedenle 19 Ekim Muhtarlar Günü, Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bir gün önce kutlandı. Yemek programı ile başlayan kutlamalar protokol konuşmalarının ardından Dursunbey Barana Ekibi ve Kafkas Dans Grubunun gösterileriyle devam etti. Muhtarlara rozet takdim töreni düzenlendi. Kutlama programına; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İlçe kaymakamları, İlçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

SORUNLARIMIZ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları ‘Umudum Sende’ Projesi ile 50 bin çocuğa ulaştıklarını söyledi. Muhtar Dernekleri başkanları günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yaptı.
Karesi İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Durmaz, “Bizleri böyle bir günde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Muhtarlıklar, vatandaşların ihtiyaç duyduklarında ilk çaldıkları kapıdır. Muhtarlarımız, halkımızın içinde olan bir müessesedir. Bizler, 7/24 devletimizin ve vatandaşlarımızın her daim hizmetindeyiz.” dedi. Karesi İlçesi Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Kemal Temiz, “Bugünü bizlere Muhtarlar Günü olarak hediye eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Her türlü sorunlarımızı çözmek için çaba gösteren Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Her müessesenin sorunları olduğu gibi çözümleri de var. Birçok sorunumuzun çözüme kavuşacağına inanıyorum.” dedi.

“DEVLETİMİZİ HER NOKTADA TEMSİL EDİYORUZ”
Altıeylül İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Aytekin Yıldız, “20 ilçemizin kıymetli muhtarları ile bizleri bir araya getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bu güne vesile olan Gazi Meclisimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız, devletimizin gözü, kulağı ve şefkatli elidir. Ebediyete intikal etmiş muhtarlara yüce Allahtan rahmet, görev yapan muhtarlara da üstün başarılar dilerim.” dilerim.


Altıeylül Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Emer, “Muhtarlık müessesi toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarındandır. Devletimizi her noktada temsilcisidir. Köprü vazifesi görmektedir. Hem sevinçte ve hem hüzünde halkımızın her zaman yanındayız. Görev yapan tüm muhtarlarımızın muhtarlar günü kutluyorum.” dedi.

“GÜÇLÜ VE ÖZEL BİR İLİZ”
“19 Ekim’in kahramanları, dağlarından bal ovalarından yağ akan şehrin uç beyleri muhtarlarımız hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Biz çok özel ve çok güçlü bir iliz. Bazı muhtarlarımız merkeze gelmek için 120 kilometrenin üstünde yol yaptı. Yaklaşık 300 kilometre büyükşehrin hizmet alanı var. 6 bin kilometre grup yolu var. 1 milyon 250 bin kayıtlı nüfusu var. Körfezimizde 1 milyona yakın insanı, 65 gün civarında ağırlıyoruz. Bunun bizim ekonomizme faydası çok fazla. Bir o kadar da yönetimi zor olan bir işe dönüşüyor.…
[15:32, 18.10.2022] Mehmet Örs Buyusehir Basin: Haber e-posta olarak da gönderildi..

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.