BBB Mahalle Ligi turnuvasıyla 40 bin çocuğa ulaşacak

BBB Mahalle Ligi turnuvasıyla  40 bin çocuğa ulaşacak

BBB Mahalle Ligi turnuvasıyla 40 bin çocuğa ulaşacak

—BBB’den 317 kulübe 15 milyon lira destek

‘Amatör Spor Haftası Kapanış Töreni’ ve ‘Mahalle Ligi Paneli’ne katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 317 kulübe söz verdiği 15 milyon liralık desteği yerine getirdi. Başkan Yılmaz,  turnuvayla 20 ilçede 40 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen “Amatör Spor Haftası Kapanış Töreni” ve “Mahalle Ligi Paneli” gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda yalnızca futbol branşında organize edilen, bu yıl ise basketbol ve voleybol branşlarının da eklendiği Mahalle Ligi Turnuvası’nın düzenlenen panel ile başlatıldığı etkinlikte konuşan Başkan Yücel Yılmaz, turnuvayla 20 ilçede 40 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.  Geçen yıl yine sporcular ile bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 317 kulübe 15 milyon TL nakdi destek verme sözü vermişti. Bugün yapılan Mahalle Ligi Paneli’nde sözünü tutarak sporcuların yüzünü güldürdü.  Programda ayrıca başarı elde etmiş sporculara, sporun enlerine ödülleri verildi, amatör spor kulüpleri nakdi yardım töreni düzenlendi. Mahalle Ligi programı için Balıkesir’e gelen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Ömer Onan, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve Teknik Direktör Yılmaz Vural, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamda ziyaret etti.317 KULÜBE 15 MİLYON NAKDİ DESTEK
Öncelikle Amatör Spor Haftası’nda birçok etkinlikler yapıldığı bilgisini vererek gençlere hitap eden Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç, “Etkinlikler Mahalle Ligi ile birleştirilip daha güzel etkinlikler oluşturuldu. Bu yıl için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, Balıkesir’de bulunan 317 kulübe nakdi olarak 15 milyon lira vermeyi söz vermişti. Başkanımızın verdi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.