Erdem; Esnaf ve sanatkar yoklukta da bollukta da hep devletinin yanında

Erdem; Esnaf ve sanatkar yoklukta da bollukta da hep devletinin yanında

Erdem; Esnaf ve sanatkar yoklukta da bollukta da hep devletinin yanında

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Balıkesir’deki programında Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ni de ziyaret etti. Esnaf ve sanatkarın, yoklukta da bollukta da hep devletinin yanında yer alan bir kesim olduğunu ifade eden Başkan Erdem “Esnaf ve sanatkarlar için yapılacak her türlü düzenleme ve uygulamanın olumlu sonuçları toplumun tüm diğer kesimlerine de fayda sağlayacaktır” dedi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleşen programa Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Adil Çelik, Şahin Tin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve esnaf teşkilatı katıldı.

Balıkesir’de 50 bin esnaf ve 85 oda başkanı temsilcileri ile Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği yönetimi ve EKK Başkanları Erol Ayvaz, Hüseyin Özgen’in katıldığı programda TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Apaydın’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Erdem Balıkesir’in bir tarafı Ege’de, bir tarafı Marmara’da, yolların kavşak noktasında, eşsiz bir coğrafyada yiğit ve güzel insanların yaşadığı Kuva-yi Milliye şehri olduğunu ifade ederek “Balıkesir tarıma dayalı endüstrisi, zeytinyağı, maden çeşitliliği, turizmiyle, kaplıcalarıyla, hayvancılığı ve coğrafi konumu ile bölgenin parlayan yıldızıdır” dedi.

Balıkesir’de esnafın sorunlarını hazırladıkları dosya ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a sunan Başkan Fehmi Erdem “İlimizi çevreye duyarlı, kalkınmış YAŞANACAK BÖLGE yapma yolunda bölge halkı, Kamu Kurum – Kuruluşları ve Esnaf Sanatkarlar Olarak büyük çaba harcamaktayız. Siz kıymetli misafirlerimizi Balıkesir’imizde ağırlamak ve ilimizi tanıtmak bizler için ayrı bir onurdur” diye konuştu.

“KÜÇÜK İŞLETMELERİN BİRÇOK SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem “Ticaret Bakanımızla olsun, Bakan Yardımcımız ile olsun, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüzle olsun. Ankara da dilediğimiz zaman görüşüp sorunlarımızı iletebilmekteyiz. Sizlerin sayesinde Küçük işletmelerin birçok sorununu çözdük. Bunlardan birkaç örnek verecek olur isek. Emekli olmuş ve çalışmaya devam etmek zorunda kalmış esnafımızın maaşından yapılan kesintilerin kaldırılması, Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin sağladığı kredi miktarlarının artması, Basit usuldeki Esnafımızın vergiden muaf tutulması gibi” diyerek Balıkesir esnaf ve sanatkarlar teşkilatı adına teşekkür etti.

ERDEM, ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ İLETTİ

Bunların yanında çözülmesi gereken birçok sorununda olduğunu ifade eden BESOB Başkanı Fehmi Erdem “Bunların başında gelen ve esnaf sanatkarımızın bizlerden en çok istediği basit usul hadlerinin günün şartları oranında yükseltilmesi, kadın esnaflarımızın SGK Kanunundaki, doğum borçlanması ile ilgili, doğumdan önce sigorta başlangıcı aranmasının kaldırılarak doğum borçlanmalarını yapabilmesi sağlanmalıdır. Teşkilatımızın ve esnaf sanatkarımızın sorunlarını – çözüm önerilerimizi içeren bir dosya Birliğimiz ve Odalarımız tarafından hazırlanmış olup, toplantı bitiminde sizlere taktim edilecektir” dedi.

“ESNAF HEP DEVLETİNİN YANINDA”

Esnaf ve sanatkarın, yoklukta da bollukta da hep devletinin yanında yer alan bir kesim olduğunu ifade eden Başkan Erdem “Esnaf ve sanatkarlar, ülkemizin ekonomisi ve sosyal yaşamının en geniş ve en önemli kesimlerinin başında gelmektedir. Bu nedenle esnaf ve sanatkarların çalışma ve refah koşullarında bir iyileşme gerçekleştirmeden toplumsal huzur ve refah açısından arzulanan düzeye gelinmesi olası değildir. Dolayısıyla esnaf ve sanatkarlar için yapılacak her türlü düzenleme ve uygulamanın olumlu sonuçları toplumun tüm diğer kesimlerine de fayda sağlayacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem’in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.