Güney Marmara Gençlere Ücretsiz Yazılım Eğitimleri ile İstihdam Sağladı

Güney Marmara Gençlere Ücretsiz Yazılım Eğitimleri ile İstihdam Sağladı

Güney Marmara Gençlere Ücretsiz Yazılım Eğitimleri ile İstihdam Sağladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinesinde çalışmalarını yürüten Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ile Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Teknokent arasında 2022 yılında genç istihdamına yönelik imzalanan protokol kapsamında verilen eğitimlerle istihdama kapı açılıyor.

Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Teknokent yaptığı paylaşımlar ile protokol kapsamında verilecek eğitimlere yönelik başvuruların yaygınlaştırılması adına destek verdi. Paylaşımlar ile eğitimler gençler tarafından büyük ilgi görerek Balıkesir’deki 19-34 yaş arasındaki 32 gence ücretsiz yazılım eğitimi verildi.

Web Geliştirme ve mobil uygulama alanlarında verilen ve 2 modül olarak 8 hafta boyunca süren eğitimlerin ardından 4 genç Balıkesir’deki farklı firmalarda istihdam fırsatı yakaladı. İstihdam edilen gençler istihdam edildikleri firmalarda ziyaret edilerek Bölgemizi bu alanda rekabet edebilir hale getirecek faaliyetlerin neler olabileceği, bu alanda gençlerin ihtiyaçları hakkında fikir alındı.

Bilişimin giderek önem kazandığı dijitalleşen dünyada gençlerin istihdamını artırıcı biçimde, kişisel beceri geliştirme ve teknik kapasite artırmaya yönelik eğitimler önümüzdeki dönemlerde de verilmeye devam edileceği öngörülüyor. Eğitimlere yönelik olarak başvurular aşağıdaki linkler üzerinden yapılabiliyor. İş arayan gençler için: https://www.gmka.gov.tr/kursiyer-adaylari-talep-formu Personel arayan işletmeler için: https://www.gmka.gov.tr/personel-ihiyac-analizi

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.