Nüfus Müdürlüklerinin Çalışmaları Değerlendirildi

Nüfus Müdürlüklerinin Çalışmaları Değerlendirildi

Nüfus Müdürlüklerinin Çalışmaları Değerlendirildi

İl genelinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen ve planlanan çalışmaların yıl sonu değerlendirmelerini yapan Vali Hasan Şıldak İlçe Nüfus Müdürleriyle toplantıda bir araya geldi.

Balıkesir Ögretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Mahmut Keçeci ile İlçe Nüfus Müdürleri katıldı.

Toplantıda İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Mahmut Keçeci, müdürlüğün 2022 yılı çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Müdür Keçeci sunumda personel durumu, işlem sayıları, bakıma muhtaç vatandaşların işlemlerinin evlerinde yapma imkanı sağlayan Adreste Nüfus Hizmeti çalışmaları ve 2023 hedefleriyle ilgili bilgi verdi.

Vatandaş odaklı hizmet sağlayan Nüfus Müdürlüklerinin devletin yüzü olduğunu söyleyen Vali Şıldak yaptığı değerlendirmede, “2024 yılının ortalarına kadar 7 İlçemizde yapımı tamamlanacak hükümet konakları nüfus hizmetlerimizin de mekan olarak standardını çok yükseltecek. Artık yeni konseptleriyle zaten şık bir ortama kavuşan Müdürlüklerimiz yeni binalarda çok daha uygun şartlarda hizmet vermeye başlayacak.” şeklinde konuştu.

Devlet olarak teknolojinin modern çalışma ortamlarında kullanılmasının yanında yürüttülen bütün hizmet kalemlerinin vatandaşlarla doğrudan temas etmesi dolayısıyla iletişimin çok önemli olduğunu ifade eden Şıldak, “Karşılıklı konuşma, diyalog iletişimde önemli detaylardır. Vatandaşı iyi bir hitap ve diyalogla, nezaket içerisinde, sabırlı ve duyarlı bir şekilde karşılamalıyız. Çünkü Anadolu’da insanlarımız yıllarca devlet dairelerine çekingen bir şekilde geldiler. Artık bu dönemler geride kaldı. Yeni Türkiye’de vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı var. Bizler hizmet yelpazesini bu bakış açısıyla donatmak durumundayız. Personelimizin bu bilince sahip olması biz yöneticiler olarak hepimizin sorumluluğudur.” dedi.

Adreste Nüfus Hizmeti’nin sosyal devlet olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin son dönemde uyguladığı en pratik şekilde hizmeti vatandaşa götüren bir yaklaşım olduğunu ifade eden Vali Şıldak, “Bunun geliştirilmesi için sizler bu hizmeti daha gayretli bir şekilde ve daha aktif kullanmalısınız. Özellikle yaşlı, engelli vatandaşlarımızın buralara gelip beklemesi istemediğimiz bir tablodur. Üstelik gittiğinizde siz onlara devlet adına bu hizmeti götürmüş oluyorsunuz. ‘Vatandaşının yanında ve onun hizmetinde’ olduğunu da ifade eden bir hizmeti sunmuş oluyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

En önemli değiştirici unsurun empati duygusu olduğunu vurgulayan Şıldak, “Bir memur olarak vatandaşın yerine kendimizi koymalıyız. Hangi tür bir davranışla karşılanmak istiyorsak, o şekilde hareket etmeliyiz. Bunu yaptığımızda, olması gerekenlerin gerçekleştiğini görürüz. En zor olan bu süreci yönetmektir. Yöneticiler olarak sürekli takip ve kontrol altında tutmamız gereken önümüzde akıp giden bir süreç var. Bu sürecin içinde olmalıyız. Takım ruhu ve motivasyon oluşturabilirsek verim çok daha yükselecektir. Yeni Türkiye’de trend budur. Hedefleri her zaman yüksek tutmak ve bir hedef koymak durumundayız.” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.