Tarım Çalışmaları Değerlendirildi

Tarım Çalışmaları Değerlendirildi

Tarım Çalışmaları Değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak başkanlığında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2022 yılında yürütülen proje ve çalışmaların değerlendirildiği, bununla birlikte
2023 yılı planlama ve hedeflerin ele alındığı Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Bigadiç İlçesinde yapılan toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan,Şube Müdürleri ve İlçe Müdürleri katıldı.

Toplantı, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan’ın 2022 yılı çalışmalarıyla ilgili sunumu ile başladı. İlçe müdürlerinden yaptıkları çalışmalarla ilgili kısa bilgiler alan Şıldak toplantıda yaptığı değerlendirmede,
İlçe Müdürlüklerinin İl Müdürlüğü koordinasyonunda İlin tamamını kapsayacak çeşitlilikte çok güzel ve güçlü çalışmalara imza attığını görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Şıldak, “Balıkesir; tarım ve hayvancılık alanında ülkemizin en zengin imkanlara ve potansiyele sahip, ürün çeşitliliği çok üst seviyede olan ender İllerinden biri. İlimizin bu zengin coğrafyasında gelişen sulama imkânları ve üretimdeki güçlü organizasyon yapısıyla, kendine güvenen çiftçisiyle iyi giden bir süreç var. Tarım Müdürlüğümüz özellikle son yıllarda uyguladığı çalışmalar ve oluşturduğu işbirlikleriyle bir sinerji oluşturuyor. Ben de bundan büyük mutluluk duyuyorum.”ifadelerini kullandı.

Balıkesir’in tarım ve hayvancılıkta oldukça iyi bir durumda olduğunun altını çizen Şıldak, “Alana hakim olmak apayrı bir güç. Balıkesir’de bunun gerçekleştiğini görüyorum. Hayvancılık ve tarımda çiftçiyi cesaretlendirici, yenilikçi alanları öne çıkaran proje çalışmaları ile bunları gerçekleştirmiş oluyoruz. İlçelerimizin de İlin bu temposuna ayak uydurduğu, mikro düzeydeki projeli çalışmalara imza atmalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Her ilçenin ayrı bir zenginlik içerdiğini sözlerine ekleyen Vali Şıldak, “İlçelerimizin tarımsal açıdan kendine özgün karakterleri var. Çalışma alanı çok geniş. Her ilçemizin birkaç ayrı ana dalda çalışma yürütmesi mümkün. Bu zenginliklerle birlikte istekli, arzulu, ne yaptığını bilen, bilinçli bir kadro var. İnsanımıza, çiftçimize faydalı olmaya devam edin. Yaptığınız her çalışma çok özel ve değerlidir. Her biri bir sonuç doğuruyor ve karşılık buluyor. Böyle bir tarım teşkilatının çiftçinin yanında olması onları mutlu ve memnun eder. Siz de bu enerjinizi hiç kaybetmeyin.” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.