Güney Marmara Kadın Kooperatiflerinin Bursa Çıkarması

Güney Marmara Kadın Kooperatiflerinin Bursa Çıkarması

Güney Marmara Kadın Kooperatiflerinin Bursa Çıkarması

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında düzenlenen birebir çalışma ziyaretleri; ihtiyaç analizi, her hafta uygulanan eğitim programları ile kapasiteleri artırılan kadın kooperatifleri, bu kez komşu şehir Bursa’daki iyi uygulama örneklerini yakından inceleme fırsatı buldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını yürüten GMKA organizasyonunda düzenlenen programa Balıkesir’den 11, Çanakkale’den 12 kadın kooperatifinden yaklaşık 60 kadın katılım gösterdi. Program kapsamında el sanatları ve gıda üzerine faaliyet gösteren 2 kooperatif ziyaret edildi.

El sanatları alanında, Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren Lotus Kadın Kooperatifi; gıda üretimi ve restorancılık alanında ise Osmangazi ilçesinde faaliyet gösteren Yiğitali Kadın Kooperatifi başarılarıyla bölge kadınlarına ilham oldu. Ayrıca program kapsamında Nilüfer Belediyesi’nin de ortak olduğu Nilkoop kooperatifi başkanı, sosyal kooperatifçilik çalışmaları kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Saha ziyareti kapsamında Lotus Kadın Kooperatifinin her ayın son Pazar günü Nilüfer ilçesinde organize ettiği el sanatları pazar alanı, kooperatifin satış dükkânı ile Yiğitali Kadın Kooperatifi’nin Uludağ yolundaki restoranları ziyaret edildi.

Güney Marmara Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında GMKA tarafından Balıkesir ve Çanakkale’de faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine yönelik teknik gezi, eğitim ve mentorluk gibi kapasite artırıcı destek uygulamaları 2023 yılında da artarak devam edecek.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.