BİRİNCİ İKAMET ADRESİ DURSUNBEY

BİRİNCİ İKAMET ADRESİ DURSUNBEY

?Başkan Bahçavan’dan İkametgah Çağrısı‼️

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçede yaşayan fakat ikametgâh adresleri farklı yerlerde bulunan hemşehrilerine, ikametlerini 31 Aralık öncesi e-devlet üzerinden Dursunbey’e taşımaları çağrısında bulundu.

Genel bütçe vergi gelirlerinden belediyelere verilen payların dağıtımında ve devlet yatırımlarında nüfus kriterleri esas alınıyor. Bu kapsamda Dursunbey’de yaşayıp ikametleri farklı il ve ilçelerde bulunan vatandaşlara çağrıda bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ikametini henüz ilçeye taşımamış olan vatandaşların 31 Aralık 2022 tarihi öncesinde e-devlet üzerinden ikametlerini ilçeye taşımalarını istedi.

BİRİNCİ İKAMET ADRESİ DURSUNBEY

Başkan Bahçavan yaptığı açıklamada; “Belediyemizce mahalli hizmetlerin daha verimli bir şekilde sunulabilmesi için ilçe nüfusu çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle ilçemizde ikamet edip adres kayıtları başka yerleşim merkezinde olan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın birinci ikametlerini ilçemizdeki ikamet adreslerine almalarını önemle rica ediyoruz” dedi.

DURSUNBEY’DE YAŞAYIP İKAMETİNİ TAŞIMAYAN BİNLERCE KİŞİ VAR

Dursunbey nüfusunun 2021 yılında 34.159 olduğunu hatırlatan Başkan Bahçavan, önemli bir konuya da dikkat çekti. Başkan Bahçavan; “Dursunbey’de yaşayıp, ikametgâhları Dursunbey dışında olan binlerce hemşerimiz var. Bu kardeşlerimizin gösterdiği katkılarla ilçemize daha da güzel hizmetler vereceğiz. Bu konuda tüm hemşehrilerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğine inanıyorum.”dedi.

BELEDİYE İKAMET TAŞIMAYA DESTEK VERECEK

E-devlet üzerinden ikametlerin taşınabildiğini hatırlatan Başkan Bahçavan; “İlçe Nüfus Müdürlüğüne gitmeksizin E-Devlet Uygulaması üzerinden, arama butonuna “Adres Değişikliği Bildirimi” yazarak, açılacak olan sayfadan adreslerinizi taşıyabilirsiniz. Bu işlemi yapamayan vatandaşlarımız, Belediyemiz Beyaz Masa birimine başvurarak personelimizden destek alabilecekler” dedi.

#Otuzdörtbinyüellidokuzartısen

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.