KİMSESİZLERİN KİMİ, SESSİZ YIĞINLARIN SESİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KİMSESİZLERİN KİMİ, SESSİZ YIĞINLARIN SESİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KİMSESİZLERİN KİMİ, SESSİZ YIĞINLARIN SESİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE KİMSE YALNIZ DEĞİL

“Gönül Belediyeciliği” sloganıyla insan hayatına dokunan çalışmalara imza atan Altıeylül Belediyesi , ilçeye kazandırdığı birbirinden değerli projeler ve hizmetlerle gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Bunun yanınsıra Altıeylül Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü 2022 yılında da “Altıeylül Hep Yanında” sloganıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmayı sürdürdü.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK PROJE “ALGEM”

Kurulduğu günden bugüne on binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşan Altıeylül Belediyesi 2022 yılında toplam 24 bin aileye şefkat elini uzatarak 9 milyon değerinde sosyal yardımı Altıeylül’de yaşayan ihtiyaç sahipleriyle buluşturdu. Altıeylül Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü gıda ve giyim yardımından sıcak yemek dağıtımına, yakacak, medikal, kırtasiye yardımından evde iftar hizmetine kadar birçok alanda ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak örnek bir belediye olmayı sürdürdü. 2022 yılında 3600 ailenin “ALKART” larına market alışverişinde kullanılmak üzere toplam 5 milyon 600 bin liralık yükleme yapıldı. Yine 1640 ihtiyaç sahibi ailenin “GİYİM” kartlarına 850 bin liralık yükleme yapılarak giyim marketten alışveriş yapmaları sağlandı. 2022 yılında 573 aileye 18400 öğün sıcak yemek evlerine kadar götürülerek sıcak yemek dağıtımı yapıldı. Ramazan ayında ise 250 aileye 24 bin öğün evde iftar hizmeti sağlandı. 2022 yılında 660 aileye 413 ton kömür yardımı yapıldı. Ayrıca Altıeylül Belediyesi Mikrofinans Şubesi kanalıyla 75 kadına 200.000 TL değerinde kredi desteği sağlayarak kadın girişimcilere kendi işlerini kurma imkanı sağlandı. Sosyal belediyecilikte hedeflerini daha yukarı taşımayı ilke edinen Altıeylül Belediyesi, 2023 yılında da sosyal sorumluluk projelerini Cumhuriyetimizin 100.yılına yakışır bir şekilde sürdürmeye devam edecektir.

BAŞKAN AVCI: ALTIEYLÜL HEP YANINDA

İhtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların Altıeylül’de asla yalnız olmadığını söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Altıeylül’de nerede bir ihtiyaç sahibi varsa lütfen bize başvursun. Ayrıca vatandaşlarımızın bir ricada bulunmak istiyorum. Eğer yakınınızda sizin bildiğiniz bir ihtiyaç sahibi varsa 444 06 09 numaralı çözüm merkezimizi arayarak lütfen bize bildirin.” Dedi. Algem ekiplerinin sürekli sahada olduklarını ve vatandaşların her sıkıntısı ile ilgilendiklerini söyleyen Başkan Avcı;” Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne hep şunu diyoruz; Bizler vatandaşlarımızın her şartta yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Komşusu açken tok yatan bizden değildir bilinciyle hareket ediyor, Altıeylül’ümüze birçok değerli projeyi, hizmeti kazandırırken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da unutmuyoruz.” Dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.