BALIKESİR SEFERBER OLDU

BALIKESİR SEFERBER OLDU

BALIKESİR SEFERBER OLDU

Balıkesir’de depremlerden etkilenen vatandaşlarımız için yardım seferberliği artarak devam ediyor.

 
         Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Balıkesir’in tüm ilçelerinden yardım ve destekler sürüyor. Deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımız için Balıkesir’de Valilik, ilçelerde ise Kaymakamlıkların öncülüğünde büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ve birçok kurumla işbirliği içerisinde gönüllü gençler desteklerini sürdürüyor. Yardım kabul alanı olarak belirlenen spor salonları, gençlik merkezlerinde yardım malzemeleri toplanıyor. Gönüllü gençler ve gençlik liderleri tasnif ederek hazırladıkları paketleri afet bölgesine gönderilmek üzere yetkililere teslim ediyor. Depremzede vatandaşlarımızın acil ihtiyacı olan ürünlerin karşılanmasına yönelik hazırlanan yardımlar tırlara yüklenerek bölgeye sevk ediliyor.

Yardım kampanyasında kullanılmamış kıyafetler, gıda, battaniye, kişisel hijyen malzemeleri başta olmak üzere deprem bölgesinde kullanılacak yardım malzemeleri görevli gönüllü gençler tarafından paketleniyor. Vatandaşlar tarafından getirilen kolilerin içine ve üzerine bırakılan notlar ise görenlere duygusal anlar yaşatıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “Binlerce hemşehrimiz kampanyaya destek vererek il merkezimiz ve 20 ilçemizde bulunan spor salonları ve gençlik merkezleri’ne yardımlarını getirmeye devam ediyor. Ayni bağışlarda öncelikle kabul edilecekler bugün gelen bilgiye göre; çocuk bezi, battaniye, ıslak mendil, kağıt havlu, hijyen malzemeleri, çocuk kıyafeti ve çorap. Ricamız eşyaların kullanılmamış ve temiz olmasına özen gösterilmesi. İnşallah yaraları hep birlikte saracağız.” dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.