KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ‘BİR EV BİR AİLE’ KAMPANYASI

KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ‘BİR EV BİR AİLE’ KAMPANYASI

KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ‘BİR EV BİR AİLE’ KAMPANYASI

Karesi Belediyesi “Bir ev bir aile” kampanyası ile depremin ardından barınma ihtiyacı olan vatandaşlarla, boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyen yardımseverleri buluşturuyor.

Karesi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli ve 10 çevre ilde hissedilen büyük deprem için “Bir Ev Bir Aile” kampanyasını başlattı. Kampanya, depremin ardından evini kaybetmiş yurttaşlar ile boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyen kişileri buluşturmayı amaçlıyor.

Eşyalı yada eşyasız boş duran evini depremzedelere açmak isteyen vatandaşlar, 444. 99 10 numaraları Karesi Belediyesi Çağrı Merkezini arayarak kampanyaya katılabiliyor. Kullanıma uygun, boş durumda evi olan ev sahipleri evlerini paylaşma yönündeki beyanını ve ev bilgilerini paylaşarak kampanyadaki yerini alabiliyor. Karesi Belediyesi yetkileri ise desteğin ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaştırılabilmesi için katılımcılar arasındaki iletişimi sağlıyor.

AFET YARDIM KAMPANYASI SÜRÜYOR

Öte yandan Karesi Belediyesi tarafından yine depremzedeler için başlatılan Afet Yardım Kampanyası ise sürüyor. Kampanya kapsamında deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere kullanılmamış battaniye, atkı, bere, eldiven, bot, polar, yağmurluk, kaban, yünlü giysiler ve çorap gibi eşyalar toplanıyor.

Kampanyaya katılmak isteyenler Karesi Belediyesi’nin toplama merkezleri olan Alparslan Türkeş Karesi Belediyesi Spor Tesisleri, Karesi AVM Sosyal Market ve Karesi kent Konseyi binalarına eşyalara bırakabiliyor.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.