Osmaniye’de Depremin Yaraları Sarılıyor

Osmaniye’de Depremin Yaraları Sarılıyor

Osmaniye’de Depremin Yaraları Sarılıyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olmakla birlikte 10 İli etkileyen depremlerin ardından Osmaniye’de görevlendirilen Vali Hasan Şıldak, bölgedeki çalışmaların koordinasyonunu aralıksız sürdürüyor.

Vali Şıldak depremin ilk saatlerinde farklı kurum ve kuruluşlardan arama-kurtarma, sağlık, güvenlik, teknik, dini, psiko-sosyal destek gibi birçok alanda hizmet vermek üzere bölgeye intikal eden kamu görevlileri ve gönüllülerin çalışmalarını koordine ediyor. Osmaniye genelinde barınma ve beslenme hizmetlerini yürütmenin yanı sıra depremzedelerle gönül bağı kuran Vali Şıldak bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında çadırkentlerin kurulmasını ve yönetimini sağlıyor.

Vali Şıldak, Osmaniye’de her geçen gün tamamlanan eksiklikler kapsamında konteyner kentlerin kurulmasıyla ilgili bütün çalışmaların koordinasyonunu da sağlarken, asrın felaketi olarak anılan depremin izlerinin silinmesi için tüm imkanların adeta seferber edildiği hizmetlerin vatandaşlara en hızlı şekilde ulaştırılması için çadır alanlarını her gün ziyaret ediyor.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve YİKOB personelinin araç gereç ve ekipmanlarıyla güçlü bir kadro halinde çalışmaları yürüttüğü Osmaniye’de Balıkesir’in sağladığı bu etkili destek vatandaşların takdirini topluyor.

Vali Şıldak’ın yanında Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Afad İl Müdürü Bayram Şahin ve YİKOB Şube Müdürü Emre Bulut’un da bizzat katıldığı çalışmalar organizasyon gücü ve hızıyla dikkat çekiyor.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.