Depremzede Vatandaşlar Balıkesir’de Misafir Ediliyor

Depremzede Vatandaşlar Balıkesir’de Misafir Ediliyor

Depremzede Vatandaşlar Balıkesir’de Misafir Ediliyor

Asrın felaketi depremin ardından Balıkesir’e gelen 17.499 vatandaşın konaklamaları sağlanıyor. Depremzede vatandaşlara kapılarını açan kamu misafirhanelerinde 925 vatandaş kalırken, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda ise 519 kişinin geçici konaklaması sağlanıyor.

İlimize gelen depremzede vatandaşlardan kendi imkanları ile konaklayan 14. 242 vatandaşın talepleri de kapsamlı şekilde gideriliyor. İl genelinde çeşitli otel ve apartlara ise 1.798 kişi yerleşmiş bulunuyor.

Balıkesir’e gelen misafirlerin konaklama ihtiyaçlarının Valiliğin koordinasyonu altında giderilmesinin yanı sıra ayni ve nakdi yardımlar yapılmaya devam ediyor. Balıkesir’de 13.830 afetzede vatandaşa ayni yardım yapılırken 986.250 TL tutarında da nakdi yardımda bulunuldu.

Deprem bölgesinden gelen 1.335 öğrenci ise ilk ve orta öğretimine İlimizde devam ediyor. Yaşanan zor süreçlerin atlatılmasında psikolojik süreçlerin uzmanlar tarafından ele alınması üzerine yapılan planlama ile 8.244 kişiye psikososyal destek sağlanmış bulunuyor.

Bütün kurumların imkanlarını seferber ettiği birlik ve beraberlik günlerinde İlimizde depremzede vatandaşlara sağlık hizmeti de verilmeye devam ediyor. Çeşitli sebeplerle sağlık kuruluşuna başvuran toplam 1.314 depremzede misafirin 1.292’sinin tedavisi tamamlandı.

Vali Hasan Şıldak’ın her aşamasını takip ettiği çalışmaların Balıkesir genelinde düzenli ve kapsamlı şekilde yürütülmesi konusunda bütün kurumlar büyük gayret gösteriyor.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.