Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de depremzedelerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de depremzedelerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de depremzedelerle bir araya geldi.

DEPREMZEDELERLE YEMEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eti Maden Genel Müdürlüğü’nün Balıkesir’deki Sosyal Tesislerinde, kente gelen depremzedelerle beraber yemek yedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede çocuklarla sohbet etti.

Yemekte depremzedelere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat’ta büyük bir felaket yaşandığını ve felaketin neticesinde 50 bine yakın vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirterek, ölenlere rahmet, yaralılara şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Enkazlarımız çok çok fazla ve bu enkazlarımızla ilgili bunları inşa ve ihya çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, başladık. Ve hedefimiz, bize bir yıl müsaade, inşallah bunları Van’da olduğu gibi, Bingöl’de olduğu gibi, bunun yanında İzmir’de olduğu gibi, Simav’da olduğu gibi, Antalya, Muğla, Manavgat buralarda olduğu gibi süratle inşallah bunların inşasını gerçekleştirmek ve tekrar depremzede kardeşlerimizi de buralara hak sahiplerini yerleştirmek; hedefimiz bu, kararlılığımız bu. Bugüne kadar verdiğimiz sözleri nasıl yerine getirdiysek, inşallah burada da verilen sözler yerine gelecektir.

Tabi bakan arkadaşlarım bu depremlerin yaşandığı illerde koordinatör olarak görev yapıyorlar, aynı şekilde valilerimiz buralarda görev yapıyorlar, belediye başkanlarımız görev yapıyorlar ve yoğun bir şekilde devlet tüm kurumlarıyla bölgede çalışmalarını sürdürüyorum. Biliyorum ki sıkıntılar yaşadınız, yaşıyorsunuz.

Sağ olsun tüm madenci kardeşlerim buralarda çok çok kararlı, ciddi kurtarma-arama çalışmalarını sürdürdüler ve bununla birlikte yurt dışından gelen birçok arama-kurtarma ekipleri bize yardımcı oldu. Yani adeta dünyada ortak bir operasyonu gerçekleştirdik ve hâlâ çalışmalar devam ediyor, enkaz kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu enkaz kaldırma çalışmalarıyla beraber tabi peyderpey inşa çalışmalarına yönelik de temel atmalarımızı başlattık ve şimdi bundan sonra da buralarda inşaatlarımızı yükselteceğiz ve süratle de inşallah inşa ve ihya çalışmalarımız devam edecek. “

Ölenlere rahmet, yaralılara şifa dileğini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlere de şahsım ve bakan arkadaşlarım olarak, milletvekili arkadaşlarım olarak tekrar özellikle de sabırlar diliyorum, sizleri aynı şekilde Allah’a emanet ediyorum” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.