KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

– KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan, vefatının 84. yıldönümünde mezarı başında dualar ile anıldı.

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli değerlerinden biri olan Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan, vefatının 84. yıldönümünde mezarı başında dualar ile anıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen anma töreni Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın katılımıyla düzenlendi. Anma töreninde Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın mezarına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz adına konuşma yaparak anıta çiçek sundu. Başkan Orkan’da bir konuşma yaparak anıta çiçek sunduktan sonra mezar başındaki katılımcılar Cihan Pehlivanı için dua ettiler.

ORKAN: BALIKESİR YAĞLI GÜREŞLERİN KALELERİNDEN

Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın Dünya ve Türkiye’de Cihan Pehlivanı olarak nam saldığını ve böyle büyük bir değerin anısının şanına yakışır bir şekilde Karesi’de yaşatılıyor olmasının şehir için büyük bir gurur olduğunu ifade eden Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Cihan pehlivanı bir pehlivan çıkarttı Kurtdere Köyü. Bu bizler için çok önemli. Dünyaya adını nam salmış bir pehlivan yetiştirdi. Bizde arzu ediyoruz ki önümüzdeki yıllarda ve dönemlerde pehlivanlarımız içinden dünyaya nam salmış güreşçiler yetiştirmek istiyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ında desteği ile Allah’a şükür Kurtdere’deki güreşlerimizi en iyi, en güzel hale getirdik. Şuan Türkiye’de Kırkpınar’dan ve Elmalı’dan sonra bizde Türkiye’de yağlı güreşlerin Balıkesir’inde kalesi olduğunu göstermiş olduk. İnşallah hayırlısı ile güreşçilerimizden dünyada nam salmış pehlivanlar çıkartacağımızı düşünüyorum” dedi.

Anma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Müftüsü Celal Süzgeç, İl Gençlik Spor Müdür Vekili Bilal Gölen, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Yahya Akduman, mahalle muhtarları, güreşçiler, spor camiası ve vatandaşlar katıldı.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.