CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı AdayıKılıçdaroğlu Balıkesir’de:

CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı AdayıKılıçdaroğlu Balıkesir’de:

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de vatandaşlara seslendi

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir’de düzenlenen seçim mitinginde konuştu. Emeklilere seslenen Kılıçdaroğlu, Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı’nda asgari ücret kadar ikramiye vereceğiz. Önümüzde Kurban Bayramı var, her emeklinin 15 bin lira parası olduğunu göreceksiniz” dedi.

418 MİLYAR DOLARI GETİRECEĞİM”

418 milyar dolar, devleti soydular. Güçsüzseniz, paraları kaptırmışsanız sizin bu ülkeye faydanız yoktur. ‘Beni kızdırma, senin malvarlığını araştırırım’ dedi, tek cümle kurulamadı. 418 milyar dolarlık malı götürdüler. Sanıyorlar ki Bay Kemal bu parayı bulamaz. O paraların tamamını Türkiye’ye getireceğim. O paralar 5’li çetelerin, uyuşturucu baronların paraları değil, 85 milyonun parasıdır. Çalındı ve geri getireceğim. Gencecik evlatlarımız üniversiteyi bitirmişler ve işsizler. Baba da evlat da işsiz. İmkanlar sınırlı. Bu tabloyu düzeltmemiz lazım. Evlatlarımızın iş güç sahibi olması lazım. KPSS’de yüksek puan alıyorlar, mülakatta eleniyorlar. Mülakatı kaldıracağım, torpili bitireceğiz. Bütün garibanların sahibi Bay Kemal olacak. ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ ELEKTRİK VERECEĞİZ”
“Yeni bir sayfa açmak zorundayız” diye sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfa Belediyesi’ni bize verin çiftçiye bedava elektrik vereceğiz’ dedi. ‘Elinizi tutan mı var’ dediler, yaptık. Dışarıdan doğalgaz, petrol alıyorsun para ödüyorsun. Güneş bedava. Önce Şanlıurfa’dan başlayıp tüm Türkiye’ye bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğiz” diye konuştu.

SURİYELİLERİ 2 YIL İÇİNDE GÖNDERECEĞİM”
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, “Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’yi yol geçen hanı haline getirdi. Sanki bu ülkenin sınırı yok. 3,6 milyon Suriyeli kardeşimiz var. En geç 2 yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye uğurlayacağız. Türkiye yol geçen hanı olmayacak. Türkiye onurlu, güçlü bir ülkedir. Suriye ile barışacağız. Onların can ve mal güvenliklerini sağlayacağız” dedi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.