Erdek’te AK Parti seçim aracına provokatif saldırı…

Erdek’te AK Parti seçim aracına provokatif saldırı…

Erdek’te AK Parti seçim aracına provokatif saldırı…

ERDEK’TE PROVOKATİF HAREKET TEPKİ ÇEKTİ…

Erdek ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti seçim aracı, müzik yayını yaptığı gerekçesi ile 2 kişinin saldırısına uğradı. CHP’li oldukları ifade edilen saldırganlar, aracın şoförünü araçtan indirerek darp ederken, şoförün yanında oturan ablası kardeşine sarılarak korumaya çalıştı. Bu esnada saldırganlar ona da tekmelerle vurarak hakarette bulundukları belirtildi. Araçta Erdek AK Parti Kadın Kollarına mensup 7 bayan bulunurken, şahıslardan birinin kapıyı açarak bayanları tehdit ettiği ifade edildi. AK Parti Seçim aracına yapılan saldırı anı ise güvenlik kamerasına yansırken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Olay sonrası yapılan menfur saldırı büyük tepki çekti. Olayın ardından Erdek’e gelen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran ve Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği’ne giderek bilgi aldı. Ardından da sürücü A. K.’nin evine ziyarete giden Başaran geçmiş olsun dileklerini iletti.

EKREM BAŞARAN, YAPILAN SALDIRIYI LANETLEDİ…

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Maalesef bugün Erdek’te, istemediğimiz çok menfur bir saldırı gerçekleşti. Kadın kolları propaganda aracımız ve şoförü saldırıya uğradı. Cumhuriyet Halk Partili (CHP) olduğu söylenen gençler ve yanlarındaki kişiler tarafından aracımızın şoförü darbedildi, üzerine kapanan ablası tekmelendi. Fikrimizi hür irademizle açıklama imkanımız Erdek’te ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Bu menfur ve provokatif saldırıyı lanetliyoruz, kınıyoruz” dedi.

EKREM BAŞARAN: “BASİT BİR SALDIRI OLARAK GEÇİŞTİRMEK ÇOK ÇOK YANLIŞ OLACAKTIR”

Çarşamba günü akşam saatlerinde yaşanan olayı Balıkesir Seçim ve Koordinasyon Merkezi’nde haber alan AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, toplantı sonrasında Balıkesir’e 140 kilometre uzaklığındaki Erdek ilçesine gitti. Olayla ilgili bilgi alan Başkan Başaran, “Bu saatte Erdek ilçe teşkilatında ne işimiz var? Maalesef bugün Erdek’te istemediğimiz çok menfur bir saldırı gerçekleşti. Ne oldu? Kadın kolları propaganda aracımız ve şoförü saldırıya uğradı. CHP’li olduğu söylenen gençler ve yanlarındaki kişiler tarafından. aracımızın şoförü darp edildi. Üzerine kapanan ablası tekmelendi. Çok rahat bir şekilde fikrimizi, hür irademiz ile açıklama imkanı Erdek’te ortadan kaldırılmaya çalışıldı açıkçası. Tabii bu haleti ruhiye burada birkaç kişiyle tezahür etmiş olabilir. Ama, Cumhuriyet Halk Partisi ve artık 11’li olan masanın ülkemizi germe ülkemizi kutuplaştırma nefret söyleminde zirveye ulaştığının ve bunun da artık halka yayıldığının bariz bir ifadesidir bugünkü saldırı. Basit bir saldırı olarak geçiştirmek çok çok yanlış olacaktır” dedi.

BAŞARAN: “HERKES HADDİNİ BİLECEK, TEŞKİLATINA SAHİP ÇIKACAK”

Başkan Başaran sözlerine şöyle devam etti: “Bu noktada herkesin haddini bilmesi gerekir. Bütün siyasi partiler kendi fikirlerini ifade etmek, siyasi faaliyetlerini gerçekleştirmek, propaganda yapmak konusunda en özgür olmaları gereken zamanda bırakın kısıtlamayı, bırakın müdahale etmeyi darp edilmiştir. Yumruklanmıştır, tekmelenmiştir. kabul edilebilecek, yutkunulabilecek bir şey değildir. Biz bütün Türkiye’de ve Balıkesir’de tüm teşkilatlarımıza sakın provokasyonlara uymayın. Sakın bu noktada sizi yanlışa sürükleyebilecek faaliyetlere müsaade etmeyin. Basiretle, ferasetle hareket edin diye telkin ediyoruz. Ama bakıyoruz ki karşı tarafta tam tersi telkinler var. Kutuplaştırmak için nefret söylemini yaygınlaştırmak için ve artık bunun son noktası fiili müdahaleye ulaştırmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar açıkçası. Bunu lanetliyoruz, kınıyoruz. İnşallah da devletin hukuk sistemi gereğini yapacaktır” dedi.

“BEBEK KATİLİNİ SERBEST BIRAKMAK İSTEYENLER, ÜLKEYİ GERMEYE DEVAM EDİYORLAR”

Seçim öncesi yaşanan provokasyonlara uyulmaması gerektiğini vurgulayan Başaran “Biz millet olarak, bebek katilinin özgürleştirilmesini isteyen söylemlere tahammül ediyoruz. 51 kişinin ölmesine sebep olan Selo’nun hapisten çıkarılacağına, özgürleştirileceğine dair söylemlere sabrediyoruz. Ama tahammülümüzün de bir sınırı var. Herkes haddini bilecek ve herkes hukuk sistemine uyacak.

BAŞARAN: “PROVOKASYONLARA ALET OLMAYACAĞIZ”

Seçimlere 10 gün kaldı, bütün teşkilatlarımızı tekrar tekrar uyarıyoruz, sakın provokasyonlara alet olmayın. Bugün kadın kollarının aracına saldırmaktan daha vahşi ne olabilir ki. İçerisinde 6 kadın bulunan, sadece şoförünün erkek olduğu bir araca saldırmak hangi zihniyete, hangi yaklaşıma, hangi ifade özgürlüğüne, bizi eleştiren hangi kadın haklarına sığar. Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı’nı özür dilemeye, teşkilatına sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.

SALDIRI SONRASI 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI…

Öte yandan saldırı anı güvenlik kameralarınca an be an kaydedilirken, sürücünün darp edildiği anlar da gün yüzüne çıktı. Olayla ilgili 2 şahıs gözaltına alınırken, soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.