BAYRAKÇI 2. TUR ANKET SONUÇLARINI ALTIEYLÜL’DE AÇIKLADI

BAYRAKÇI 2. TUR ANKET SONUÇLARINI ALTIEYLÜL’DE AÇIKLADI

BAYRAKÇI 2. TUR ANKET SONUÇLARINI ALTIEYLÜL’DE AÇIKLADI

3. Altıeylül Kitap Fuarı geçtiğimiz gün kapılarını açtı. İlk gün Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar kitap fuarında okurlarıyla bulup kitaplarını imzaladı. Akşam saat 21:00’de de SONAR Araştırma Şirketi Kurucusu Hakan Bayrakçı ve Mete Yarar sevenleri ile Avlu ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.

Programın konukları herkesin merak konusu olan 14 Mayıs seçimlerinde yaklaşık olarak iyi bir oran tutturan Hakan Bayrakçı’ya seçimin önümüzdeki gün nasıl geçeceğini sordu. Bayrakçı programın sonunda seçimi yüzde 53,8 ile Recep Tayyip Erdoğan’ın alacağını ifade etti.

HAKAN BAYRAKÇI SEÇİM TAHMİNİNİ YAPTI

SONAR Araştırma Şirketi Kurucusu Hakan Bayrakçı yapmış olduğu tahminlerle adından bahsettiren bir isim oldu. 14 Mayıs seçimlerinde ilk turu gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neredeyse bire bir tutturan Hakan Bayrakçı ikinci turda da tahminini ilk kez 3. Altıeylül Kitap Fuarında açıkladı.

BAYRAKÇI HERKESİ SANDIĞA DAVET ETTİ

Avlu Kongre Merkezi Fatih Salonu’nda sevenleri ile bir araya gelen Hakan Bayrakçı “Bugün itibariyle son rakamları aldık. Sanıyorum 53,8 ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçilecek. Ama şart şu sandığa katılma oranında belirgin olmazsa. Yani mesela madem kazınıyormuş bugün işim çıktı oy vermeme gerek yok dememek lazım. İki tarafında sandığa gitmesi gerekiyor. Yüzde 54 ile de kazanma şansı olacak diye düşünüyorum” diye konuştu

.

METE YARAR: TERÖR BİTMEK ÜZERE 5 YIL DAHA İSTİKRAR LAZIM

Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, Türkiye’nin geçmişte savunma sanayi gibi bazı alanlarda dış ülkelere muhtaç olduğunu ifade eden ederek şunları ifade etti: “Biz adamların istedikleri zaman fiyat belirledikleri, istedikleri zaman ürün sattıkları, istedikleri zaman satmadıkları kocaman bir süper marketiydik. Bugün savunma sanayinin, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, TSK’nın geldiği gücü onlarda biliyor. Terör bitmek üzere. 2023 yılından itibaren terörle kimsenin bu ülkeye el sallaması ve parmak göstermesi mümkün değil.”

METE YARAR GENÇLERE MESAJ VERDİ

Gençlere Türkiye aleyhine konuşanlara müsaade etmemeleri çağrısında bulunan Yarar, “İnsanların hayal ettiği şeylerin büyük bir kısmı son yıllarda gerçekleşti. Ne kaldı geriye? Bir 10 yıl daha sabretmek. 10 sene sonra gençlerin hakkının verildiği, iyi şartlarda yaşadığı, imkanların olduğu bir hayat arzuluyoruz. Gençlerin hayalindeki o cep telefonunu Türkiye’de yapacağız. O arabalar Türkiye’de yapılacak. Gençler, bu ülkeyle ilgili kimsenin size kötü söz söylemesine müsaade etmeyin.” şeklinde konuştu.

Yapılan söyleşinin ardından Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederek, “3. Altıeylül Kitap Fuarı’nda bir araya geldik. Avlu ve Kültür Merkezi Fatih Salonunda gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikle Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar ve SONAR Araştırma Şirketi Kurucusu Hakan Bayrakçı’yı konuk ettik. Bizlere Avlu ve Kültür Merkezi’nin kapılarını açan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a da teşekkür ederiz. Güzel ve verimli bir program oldu” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.