Büyükşehir’in havuzları, çocukların yüzünü güldürüyor

Büyükşehir’in havuzları, çocukların yüzünü güldürüyor

—Büyükşehir, okul bahçelerini havuza çevirdi
—Büyükşehir’in havuzları, çocukların yüzünü güldürüyor
— Çocuklar, Büyükşehir’in havuzlarında yüzme öğreniyor

Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ilçelerde faaliyete alınan havuzlarda çocuklar; hem en iyi şekilde yüzme öğreniyor hem de doyasıya eğleniyor.

Spora ve sporcuya oldukça önem veren, şehir genelinde spor yapılabilecek alanları artıran ve her yaşatan insanın spor yapmasına olanak sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda okul bahçelerine yüzme havuzları kurdu. Bugüne kadar binlerce çocuğun yüzme öğrenmesine olanak sağlayan havuzlar, GSB Yaz Spor Okulları kapsamında; Büyükşehir Belediyesi ile tüm ilçelerde uzman eğitmenler gözetiminde çocuklara hizmet veriyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen derslerde çocuklar, yüzmeyi en ince ayrıntısına kadar hijyenik, sağlıklı ve güvenli bir ortamda öğreniyor. “Okullar tatile çocuklar havuza” sloganıyla hayata geçirilen proje sayesinde çocuklar bir yandan tatillerini verimli bir şekilde geçiriyor diğer yandan da Balıkesir’de yüzme bilmeyen çocuk kalmıyor. Ayrıca havuzlardan tüm ilçelerdeki çocuklar yararlanabiliyor. Yüzme kursuna çok severek ve ilgiyle geldiklerini söyleyen çocuklar kendilerine bu hizmeti sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyor.


YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK
“Eğitim coşkunuz spor tutkunuz olsun” diyerek Karesi Belediye Başkanlığından bu yana yüz binlerce çocuğun yüzme öğrenmesini sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Çocuklarımız, uzman antrenörlerimizin yanında güvenli bir şekilde yüzme eğitimi alıyorlar. Bizim asıl amacımız, enerjilerini sokağa bırakan çocuklar yetiştirmek. Çocuklarımızın boş zamanlarını değerli kılmaya çalışıyoruz. Balıkesir’imizde yüzme bilmeyen çocuk kalmaması için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.