ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 2023-2024 eğitim-öğretim yılıyla birlikte okul kantini denetimlerine başladı.

Altıeylül Belediyesi ekipleri; kantinlerde ürünlerin üzerindeki etiketlerin adres ve menşeiler, gıda uygunluğu, hijyenik şartlar, fiyat etiketleri, son kullanma tarihleri, mutfak içi rafların ve tezgâh üstlerinin temizliği ile ilgili kontroller gerçekleştirirken okulların kantin ve yemekhanelerinde gıdaların üretim, hazırlama, depolama alanları, ruhsat gibi evraklar ile ilgili incelemelerde de bulundu.

BAŞKAN AVCI: ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN HERŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemli. Yeni eğitim-öğretim yılıyla okul kantinleri ve okul çevrelerinde bulunan işletmelerde, Sağlık İşleri Müdürlüğü’müz ve Zabıta Müdürlüğü’müzün ortaklaşa yürüttüğü faaliyetler ile birlikte denetimlerimizi sıklaştırdık.

BAŞKAN AVCI: DENETİMLERİMİZ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Altıeylül Belediyesi ekipleri kantin çalıştırma ruhsatı kontrolü ve temizliğin yanı sıra ürünlerin ambalajlarındaki son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin sağlık şartlarının uygunluğunu inceledi. Ekipler ayrıca; kantinlerin uyması gereken kuralları ve personellerinin bilgilendirilmesini sağladı. Altıeylül’de okullarımızın kantin denetimleri eğitim-öğretim dönemini boyunca devam edecektir” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.