FİLİSTİN İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

FİLİSTİN İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

Balıkesir İl Müftülüğü
-FİLİSTİN İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

  • İsrail’in saldırıları sonucu şehit olan Filistinli kardeşlerimiz için Zağnos Paşa Camii’nde Cuma Namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı ve dualar edildi. İl Müftümüz Celal Sürgeç tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından 25’e yakın STK’nın oluşturduğu Balıkesir Sivil Toplum Platformu, kamuoyu açıklaması yaparak İsrail’e saldırılarını sonlandırma çağrısı yaptı.
    Platfon adına basın açıklamasını okuyan Ali Karataş, şunları söyledi:
    “Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kafirlere karşı bir avuç mücahid, bugün bir kere daha, arzın yegane ve mutlak sahibinin Cenab-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur. Müslümanların da Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin mücahidlerin hizmetine sunulması şarttır.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.