Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi Basın Bülteni

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi Basın Bülteni

Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi Basın Bülteni
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Şencan,
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Taner Korkmaz,
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Yahya Akduman,
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Başkanı İrfan Sarıgül,
Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç
44 yıl boyunca Balıkesir’de on binlerce gencin sporla iç içe bir yaşam sürmesini sağlayan Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde; günümüz koşullarında talebi karşılayamadığı ve modern imkânlardan yoksun olduğu için 3 yıl önce Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları başlatıldı.
Balıkesir’in önümüzdeki 50 yıl boyunca başka hiçbir tesise ihtiyaç duymadan talebini en güzel şekilde karşılayacak; modern, tam donanımlı bir spor ve yaşam kompleksine dönüştürülerek açılışı gerçekleştirildi.
127 bin metrekare alanıyla; bölgenin en büyük spor ve yaşam kompleksi olarak sil baştan yenilenen Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi, gerçekleştirilen aydınlatma çalışmalarıyla 7/24 nefes alan bir yer haline geldi. Bu sayede sporcular saat 23.00’e kadar gece antrenmanı yapabiliyorlar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bunu sağlayan nadir belediyelerden bir tanesi.
Sporcular, gündüz-gece fark etmeksizin ışıl ışıl bir hale getirilen komplekste; konforlu ve güvenli bir şekilde antrenmanlarını ve maçlarını gerçekleştirebilecek. 2. Etap ile birlikte Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nden aynı anda 25 branşta 2 bin 500 sporcu yararlanabiliyor.
2 fizyoterapist ve 2 masörün hizmet verdiği Fizik Tedavi Ünitesi, kompleksin içinde yer alıyor. Tam teçhizatlı bir şekilde oluşturulan Fizik Tedavi Ünitesi’nde, Balıkesir’in herhangi bir yerinde sakatlanan sporcuların tedavileri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek.
4 adet sentetik çim, 1 adet doğal çim saha olmak üzere; toplam 5 adet futbol sahası, 5 adet açık tenis kortu, 2 adet kapalı tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 2 adet streetball sahası, 1 adet güreş antrenman sahası inşa edilen tesislerde; 1220 kişi kapasiteli tribünler, engelli vatandaşların da kolaylıkla yararlanabileceği şekilde tasarlandı.
372 adet otomobil, 8 adet otobüs kapasiteli otoparkı bulunan komplekste ayrıca; 18 bin 175 metrekare yeşil alan, 1600 metrekare çocuk oyun alanı, 750 metrekare aletli ısınma sahası, 3 metre genişliğinde bin 40 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 10 bin 584 metrekare açık gezinti alanı, santral odası, soyunma salonları, fitness alanları, idari bina ve kafeteryalar, mescit ve içinde tüm ihtiyaçların bulunduğu bebek emzirme odası bulunuyor.
48 adet depo Amatör Futbol Kulüplerine tesis edildi, böylelikle çocuklar ve gençler her geldiklerinde malzemelerini taşımak zorunda kalmıyor, kendilerine ayrılan dolapları kullanabiliyor.
Çocuklar bu imkânlara en kolay şekilde ulaşabilsin diye Büyükşehir Belediyesi sadece tesis yapmakla kalmıyor; seferlerini sıklaştırdığı ücretsiz otobüslerle de güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlıyor.
Sabah 9.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında karşılıklı olarak çift otobüs, çocukların ve gençlerin hizmetinde. Hafta içi 1 saat, hafta sonu ise yarım saatte bir otobüs seferleri bulunuyor.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.