Kuvâ-yi Milliye Şehrinde 29 Ekim Coşkusu

Kuvâ-yi Milliye Şehrinde 29 Ekim Coşkusu

Kuvâ-yi Milliye Şehrinde 29 Ekim Coşkusu
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100 üncü Yıl Dönümü Kutlama Programı Valilik Kuvâ-yi Milliye Salonunda düzenlen “Tebriklerin Kabulü” töreni ile devam etti.
Tebriklerin kabulünün ardından Kuvâ-yi Millîye Meydanı’nda devam eden kutlamalar, Vali İsmail Ustaoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın halkın bayramını kutlamasıyla başladı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı okundu.
Vali Ustaoğlu, “Cumhuriyet, Bağımsızlığımızın Sembolüdür”
Törende konuşan Vali Ustaoğlu 100 üncü gurur yılı kutlanan 29 Ekim’in, milletin kendi kaderini kendisinin tayin etme kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olduğunu ifade etti. Vali Ustaoğlu konuşmasına, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 100 üncü yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve heyecanını, en önemlisi de gurur ve iftiharını yaşıyoruz.

Cumhuriyet; erdemin, faziletin, halk iradesinin, hak ve hukukun ve medeniyetin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Bu nedenle ülkemiz, aziz milletimiz için olduğu kadar, dünyanın mazlum ve mağdurları için de bir umut ışığı olarak doğmuştur. Cumhuriyet, bağımsızlığımızın sembolüdür.” şeklinde devam etti.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.