SAYIŞTAY RAPORU AÇIKLANDI

SAYIŞTAY RAPORU AÇIKLANDI

SAYIŞTAY RAPORU AÇIKLANDI

Sayıştay Denetim raporları Sayıştay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde ve Altıeylül Belediyesi’nin resmi internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Sayıştay Başkanlığı Denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize herhangi bir zimmet çıkmaması işimizi doğru yaptığımızın bir göstergesi olmuş oldu. Altıeylülümüz için yaptığımız tüm işleri ve çalışmaları milletimizin desteğini alarak gerçekleştirdik ve bundan sonra da yine aynı şeffaflıkla çalışmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

“MİLLETİMİZİN HAKKINA, HUKUKUNA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Milletimizin hakkına, hukukuna sahip çıktığımız, devletimizin denetleme kurulu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından da tescil edildi” dedi.

“BİZ DENETLENMEKTEN RAHATSIZ DEĞİLİZ”

Başkan Avcı; konuyla ilgili şunları ifade etti: “Bu denetimler rutin olarak devam eden denetimler. Gün geliyor İçişleri Bakanlığı, gün geliyor Sayıştay Başkanlığı’nın müfettişleri gelip Belediyemizi denetliyor. Biz denetlenmekten rahatsız değiliz. Elbette eksiğimiz, hatamız vardır. Sayıştay Başkanlığı’nın denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize bir kuruş zimmet çıkmaması milletimizin hakkına hukukuna sahip çıktığımızın, Sayıştay tarafından bir ispatıdır.  Bu konuda aklınızda soru işareti olan vatandaşlarımızın sadece bizim değil bütün belediyelerin bulunduğu raporlar Sayıştay Başkanlığı’nın internet sayfasında yayınlanmaktadır. Bunlar rutin incelemelerdir.

Bizde eksikliklerimizi giderecek, Sayıştay denetçilerinin yaptığı uyarılar doğrultusunda hareket ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tekrar ediyorum Sayıştay Başkanlığı’nın Denetçilerinin yapmış olduğu denetlemelerin ardından hazırlamış oldukları rapor doğrultusunda hiçbir zimmet bulgusuna rastlanmaması da bizleri mutlu etti. Verilen rapor şunu ifade etmektedir; Altıeylümüzün, milletimizin hakkına, hukukuna nasıl sahip çıktığımızın ispatıdır. Bu işi ne kadar doğru yönettiğimizin tescili oldu” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.