Orman Köylüsü Yerinde Kalkındırılıyor…

Orman Köylüsü Yerinde Kalkındırılıyor…

Orman Köylüsü Yerinde Kalkındırılıyor…

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğümüzce yürüttüğümüz ormancılık faaliyetlerinde orman köylümüz istihdam edilerek, orman köylümüzün yerinde kalkındırılması sağlanmaktadır.

Ağaçlandırma, Silvikültür, Üretim, Nakliyat vb. Ormancılık faaliyetlerinde istihdam edilen orman köylümüz kendi mıntıkalarındaki ormanların sürdürülebilir yönetimine şahit olmakta, devlet millet dayanışmasını hissetmekte, koruma kullanma dengesi ile gelecek kuşaklara bırakılacak yeşil dokumuzu/ormanlarımızı birlikte yönetmenin hazzını yaşamaktadır.

Bölge müdürlüğümüzce 2023 yılında bugüne kadar orman köylüsüne Ağaçlandırma faaliyetlerinden 14 Milyon TL, Silvikültür faaliyetlerinden 71 Milyon TL, Üretim ve Nakliyat faaliyetlerinden 423 Milyon TL olmak üzere toplamda orman köylüsüne 508 Milyon TL aktarılmıştır. Yıl sonuna kadar bu rakamın 750 Milyon TL’yi bulması beklenmektedir. Ormancılık faaliyetleri istihdam ve gelir kaynağı olmaya orman köylümüzü yerinde kalkındırmaya devam ediyor.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.