AK PARTİ BASIN BÜROSUTÜGVA Balıkesir İl Temsilciliği, İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü vahşet ve soykırım ile ilgili basın açıklaması düzenlenleyerek, tepkilerini ortaya koydular

AK PARTİ BASIN BÜROSUTÜGVA Balıkesir İl Temsilciliği, İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü vahşet ve soykırım ile ilgili basın açıklaması düzenlenleyerek, tepkilerini ortaya koydular

TÜGVA Balıkesir İl Temsilciliği, Zağnos Paşa Camii’nde 68 gündür ABD destekli terör devleti İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü vahşet ve soykırım ile ilgili basın açıklaması düzenlenleyerek, tepkilerini ortaya koydular
Düzenlenen basın açıklamasına katılan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, Gazze’de ABD’nin desteği ile terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırımın büyük bir insanlık suçu olduğunu ifade etti. Başkan Aydemir, Filistin’de çoğunluğunu çocukların ve kadınların oluşturduğu 18 bini aşkın Müslümanın acımasızca katledildiğini belirterek, soykırımın hala devam ettiğini ve sözde medeniyet temsilcisi batı devletlerinin bu duruma sessiz kalmasının ise manidar olduğunu söyledi.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Dininiz, diliniz ne olursa olsun bebeklerin ölümünü izleyerek seviniyorsanız ve ses çıkaranların sesini zorla kesmeye çalışıyorsanız siz zaten insanlıktan çıkmışsınız demektir. Bugün Gazze’de 2,3 milyon Filistinli evlerinden edildi, 68 gündür aralıksız bir şekilde masum çocukların, kadınların ve Müslümanların üzerine bomba yağdırılıyor. Hastaneler, Okullar, İbadethaneler, Ambulanslar hatta ve hatta sivil insanların yaşadığı kamplar acımasızca, hunharca ve vahşi bir şekilde bombalanıyor. Bugün Gazze’de şehit edilen Filistinlilerin sayısının, çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 18 bini buldu. Bu bir insanlık ayıbıdır. Dilsiz şeytanlar ise bu zulmü, bu soykırımı görmezden geliyor. Amerika ve Avrupa ise yaşanan bu soykırımı, insanlık dramını desteklemekten geri durmuyor.
Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her daim Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Zulmü bitirirse Türkiye bitirir, Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bitirir!
Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’nın dediği gibi “Dünya 5’ten büyüktür ve İsrail bu vahşetin, bu soykırımın hesabını verecek. Devletimiz ve milletimiz olan biteni yakından takip edip gerekli adımları atıyor. Cumhurbaşkanımız bu vahşeti durdurmak için Uluslararası üst düzey girişimlerine aralıksız devam ediyor. Olayı siyasi yönden çözmek için var gücüyle çalışıyor. Terör devleti İsrail’in uyguladığı soykırımda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir’in yaptığı açıklamanın ardın TÜGVA Balıkesir Temsilciliği Başkanı Ömer Faruk Çolak basın açıklaması düzenleyerek İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği vahşet ve soykırım ile ilgili açıklamada bulundu.
Ömer Faruk Çolak, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“Aziz milletimiz, değerli basın mesupları,
Gazze’de terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırım insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmekte, bütün dünya bu soykırıma şahit olmaktadır. Son 68 günde İsrail tarafından 18 bin masum insan katledilmiştir. 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere binlerce masum, ibadethanelerin, okulların, hastahanelerin bombalanması sonucu şehit edilmiştir.
Bu rakamlar bir matematik hesaplaması değil, katledilen masum insanlardır.
Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının alt üst edildiği bu saldırılar, şüphesiz bir soykırımdır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir.
Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken ABD’ nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir.
ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir.
Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu red kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz.
Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür.
Artık Amerika, insanlığın gözünde özgürlük ve insan hakları ülkesi değil barbarlık, zulüm, ırkçılık ve katliam ülkesi olarak tanımlanacaktır.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerinin karşısına alan Amerika bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir.Daha iyi, daha adil bir dünya için bu red kararını kınıyor, bütün dünya halklarını Amerika’ya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz.

Dünya Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür. Müslümanlar muzaffer olacak, onurlu ve izzetli Gazze halkının dik duruşu, katil İsrail’in sonunu getirecektir.
İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı insanlık vicdanıyla birlikte hukuk önünde elbette sorulacaktır.
Gazze kasapları uluslararası mahkemelerde eylemlerinin hesabını verecektir.
Son nefesimize kadar Gazzeli masum sivillerin yanında olacak, suçlular cezalandırılana kadar her platformda girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz.
Bir kez daha haykırıyoruz; “Dünya 5’ten büyüktür. ”Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.