Balıkesir Sosyal medyada 3 Kişi halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Balıkesir Sosyal medyada 3 Kişi halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Balıkesir’de algı operasyonları ve yalan haberlerle şehri dizayn etmeye çalışan örgütlü hareket eden sosyal medyacılarına büyük darbe. L.M.,ve K.Y. halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sosyal medya üzerinden Balıkesir’i dizayn etmek için örgütlü hareket eden; L.M., ve K.Y. ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçu’ işledikleri iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklu yargılanmalarına karar verildi. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda 16 Ocak Salı günü Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün, aylardır üzerinde çalıştığı şebeke ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçu’ işledikleri iddiası ile gözaltına alınmıştı. Şahısların ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallere incelenmek üzere el konulmuştu. Yapılan incelerin ardından bugün (18 Ocak Perşembe günü) çıkarıldıkları mahkemece tutuklu yargılanmalarına karar verildi.

ERŞİM ENGELİ GELTİRİLDİ
Balıkesir 1.Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı; internet ortamında gerçeğe aykırı olarak haberler yapıldığını, asılsız ve suç teşkil edici iddialar bulunulduğunu, özel hayatı ihlal eden içerikleri barındıran URL adreslerine de erişim engellemesi getirildi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.