AHMET AKIN’DAN BALIKESİR’DE 6 BİN ÖĞRENCİYE İLAVE BURS MÜJDESİ

AHMET AKIN’DAN BALIKESİR’DE 6 BİN ÖĞRENCİYE İLAVE BURS MÜJDESİ

AHMET AKIN’DAN BALIKESİR’DE 6 BİN ÖĞRENCİYE İLAVE BURS MÜJDESİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, katıldığı TV programında, şehir genelinde 6 bin öğrenciye ilave olarak burs vereceğini müjdeledi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin üniversite eğitimi için şehir dışına gidip gelirken yol masraflarının da karşılanacağını söyleyen Akın, “Üniversite sınavlarına hazırlık kursları ücretsiz olacak. Gençlerimizin ihtiyaç duyduğu sosyal aktivite alanlarını açacağız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, TELE1’de yayınlanan Ülkü Çoban’la Seçime Doğru programına katıldı. Akın, Türkiye’nin huzurunda Balıkesirli gençleri heyecanlandıran müjdeler verdi. Ahmet Akın, eğitimleri için Balıkesir dışına giden öğrenciler başta olmak üzere Balıkesir’de eğitim gören öğrenciler için önemli projelere imza atacağını belirterek şunları söyledi:
“Gençliğin mutlu ve huzurlu olduğu, teknolojiyle buluştuğu Balıkesir’i inşa edeceğiz. Gençlerimizin yurt sorununu çözüyorum. İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da, Eskişehir’de yaptık. Neden Balıkesir’de olmasın? Gençlerimizin ihtiyaç duyduğu sosyal aktivite alanlarını açacağız. Balıkesir’i büyük bir kasaba olmaktan çıkaracağız. Evlatlarımıza, üniversite sınavlarına  hazırlık kursları ücretsiz olacak. Yeter ki üniversiteyi kazansınlar. Eğitim için başka şehre giderken ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen evlatlarımızın bütün masrafları belediyemiz tarafından karşılanacak” diye konuştu.

ZEYTİNLİKLER BURSA DÖNÜŞECEK
“Balıkesir’de 6 bin öğrenci ilave olarak burs alacak” diyen CHP’li Akın, “Büyük bir rakam. Kaynağını da söyleyeyim. Balıkesir, en iyi zeytinin olduğu yer. Sahipsiz, çok ortaklı, üretim dışı zeytinliklerimiz var. Sahipleriyle bir araya gelerek bütün bakım, ilaçlamasını yapacağız. Ürünleri toplayıp zeytin ve zeytinyağına çevirerek yaklaşık 6 milyon civarındaki zeytin ağacından 6 bine yakın evladıma burs tedarik edeceğim” ifadelerini kullandı. Yakın gelecekte tüm Türkiye’nin Balıkesir’i konuşacağını vurgulayan Akın, “Bundan sonra Ankara, İstanbul hiç kusura bakmasınlar. Eskişehir örneğini değil, Balıkesir örneğini bütün Türkiye konuşacak” ifadelerini kullandı.

VEFASI OLMAYANIN BEKASI OLMAZ
Ahmet Akın, 1 Nisan’dan sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nce ihtiyaç sahiplerine sunulan sosyal yardımların koli ve poşetlerle değil banka kartlarına yüklenen parayla yapılacağını belirterek, şunları söyledi:
“Ekonomik koşullar her gün daha fazla hemşerimizi zorluyor. Belediyenin sunduğu sosyal yardımlar hem devam edecek hem de artacak. İhtiyaç sahiplerine 10 Numara Kart adında bir kart dağıtacağız. Bu aynen banka kartı gibi çalışacak. Bu kartla sadece Balıkesir il sınırları içindeki esnaftan alışveriş yapılabilecek. Böylece esnafımıza da katkı sağlayacağız. Ayrıca emeklilerimizi çok önemsiyorum. Anneyi, babayı erken yaşta kaybetmiş bir kişi olarak. Vefası olmayanın bekası olmaz. Benim annelerime, babalarıma vefa borcum var. Şimdi zamanıdır. Onlara bir elin verdiğini diğer el görmeden, insan onurunu en öne koyarak maddi yardım yapacağız. Emeklilerimiz geçinemiyor.”

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.