Eray, ‘Selimiye Mahallesi’ne güzel bir Sosyal Tesis kazandıracağız .’

Eray, ‘Selimiye Mahallesi’ne güzel bir Sosyal Tesis kazandıracağız .’

Eray, ‘Selimiye Mahallesi’ne güzel bir Sosyal Tesis kazandıracağız .’

– Eray, ‘Dinkçiler gençleri isteyecek, Mesut abiniz yapacak.’

Selimiye mahallesinde iftar programına katılan Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, Selimiyeli vatandaşlara yeni bir sosyal tesis sözü verdi. Eray, Teravih namazı sonrası coşkuyla karşılandığı Dinkçiler Mahallesi’nde ise gençleri kırmadı, müzik okulu ve halı saha sözü verdi.

SELİMİYE’YE YENİ BİR SOSYAL TESİS

Mahalle kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Eray, baba ocağı Ayvatlar Mahallesi, ana ocağı Ovaköy Mahallesi’nden sonra kendini evinde gibi hissettiği köylerden birinin de Selimiye olduğunu ifade ederken şunları söyledi: “ Öncelikle davetiniz için, iftar sofrasını bizimle paylaştığınız için, bizleri böylesine güzel misafir ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Allah hayırlarınız kabul etsin, bayrama ermeyi de nasip etsin. Baba ocağım Ayvatlar, ana ocağım Ovaköy’den sonra kendimi evimde hissettiğim köylerden birisi de Selimiye. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle aday gösterilmemin ardından, bütün kırsal mahallelerimizi ziyaret ettim; istekleri, eksiklikleri, yarım kalmış işleri tespit ettim. Önceliğim kırsal mahalleler olmak üzere; ilçemize vizyon katacak projelerimizle hizmetinizde olmak için bu yola çıktım. Sizlere de buradan söz veriyorum. Teveccühlerinizle Başkan seçildiğim takdirde, içinde bulunduğumuz kahvehaneyi yanındaki market ile beraber yıkıp, sizlere layık modern ve kullanışlı bir sosyal tesis yapacağımızın müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

GEREKİRSE EK OTOBÜS SEFERLERİ KONULACAK

Konuşmasına, ‘Hepimizin bildiği gibi Gerçek Belediyecilik, Ak Parti Belediyeciliğidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanlarımız ile uyum içinde hizmet getirmek, proje üretmek bizim işimiz’ şeklinde devam eden Cumhur İttifakı adayı Mesut Eray, Selimiye mahallesinde yayılan bir söylentiye de açıklık getirdi. Eray, “Selimiye mahallemizden şehir merkezine ulaşımı sağlayan otobüslerin kaldırılacağı söylentisi yayılmış. Öyle bir şey söz konusu değil. Sevgili Selimiyeliler, bakın buraya Yasin Sagay başkanım ile geldik. Kendisine bu konuyu sordum. Yasin Başkan da, böyle bir şeyin olmadığını, başka otobüs ihtiyacı varsa onu da verebileceklerini söyledi. Siz isteyin, biz hizmet edelim.” dedi.

DİNKÇİLER MAHALLESİ’NE HALI SAHA VE MÜZİK OKULU

Teravih sonrası Dinkçiler Mahallesi esnaf ve vatandaşlarını ziyaret eden Eray mahalleye bir müzik okulu ve halı saha sözü verdi. Gençlerin yoğun ilgisi ile karşılanan Eray’dan gençler halı saha talep etti. Samimi ve sıcak karşılamadan dolayı kendilerine teşekkür eden Eray şunları söyledi: “Dinkçiler mahallemiz en renkli yapıya sahip mahallelerimizden. Birbirinden kıymetli müzisyenlerimizin, ülke çapında ünlü olmuş sanatçılarımızın çıktığı Dinkçiler mahallemiz bir Müzik Okulu’nu hak ediyor. İnşallah başkan seçildiğimde mahallemize Türkiye’ye örnek olacak bir müzik okulu kazandıracağız. Altıeylül her mahallesiyle marka olacak.” dedi. Eray, Dinkçiler Mahallesi gençlerinin halı saha talebi üzerine ise, “Dinkçiler gençleri isteyecek Mesut abiniz yapacak. Bu yıl içerisinde inşallah halı sahanız hazır olacak” dedi. Gençlerin, ROMSPOR Kulübü kurulması talebi üzerine söz alan Meclis Üyesi adayı İsmet Deniz, “Gençlerimizin sportif alanda her zaman destekçisi olacağız. Siz kulübü kurun, inşallah göreve geldiğimizde; formalar, eşofmanlar, toplar bizden.” diyerek gençlere destek sözü verdi.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.