ATAMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZLE

ATAMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZLE

ATAMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZLE
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, TBMM’nin açılmasıyla beraber çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram”ı Altıeylül’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklere Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erden Köybaşı ve vatandaşlar katılım sağladı.
KORTEJ YÜRÜYÜŞÜNE VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel kortej yürüyüşü ile başlayan etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kuva-yi Milliye Meydanında başlayan kortej yürüyüşüyle Vasıfçınar, Milli Kuvvetler, Anafartalar ve Kızılay Caddelerinde coşku, heyecan ve çocukların mutluluğuyla 23 Nisan coşkusu tüm Balıkesir’i sardı.
ALTIEYLÜL BELEDİYESİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ MİNİ GÖSTERİSİYLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Atatürk Anıtı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Parkı’nda kurulan stantlarla hem çocuklar hem aileleri güzel zaman geçirirken; Altıeylül Belediyesi’nin açmış olduğu standa Çocuk Üniversitesi öğrencileri mini gösteri düzenledi.

“BİZLERE BU İMKÂNI SUNAN HAKAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”
Etkinliklerin düzenlediği Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılırken, Altıeylüllü vatandaşlar bu güzel organizasyonu düzenleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli’ye teşekkür ettiler.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADI
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde Çocuk Şenliği’ne gelen çocuklar, 23 Nisan etkinlikleri ile güzel zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Çocuklar ve aileleri; “Bizlere bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Altıeylül Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye teşekkür ederiz. Güzel ve eğlenceli zaman geçirdik. Şarkılara, etkinliklere çocuklarımızla birlikte katılma fırsatı bulduk. 23 Nisan coşkusunu gerçekten tam anlamıyla hem çocuklarımıza hem bizlere yaşattınız” dedi.
GÖKSEL DOĞANÇAY’DAN BÜYÜK PERFORMANS
Çeşitli etkinliklerle 23 Nisan heyecanını yaşayan Altıeylüllüler Göksel Doğançay’ın söylemiş olduğu şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Doğançay, Barış Manço, Cem Karaca, Âşık Veysel, Dadaloğlu’nun eserlerini Altıeylüllüler için seslendirdi. Konserde söylemiş olduğu şarkılara eşlik eden Altıeylüllü vatandaşlar, “Bu güzel organizasyonda Göksel Doğançay’ın söylemiş olduğu şarkılar bizleri eskilere götürdü. Çocuklarımızın ve gençlerin bu değerleri unutmamaları açısından bu gibi organizasyonlar bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun”dedi
ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ: KOMŞULARIM HOŞ GELDİNİZ
Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Altıeylül ilçemizde coşkuyla hep birlikte kutladık. Başkan Şehirli, “Değerli komşularım, değerli Altıeylüllü vatandaşlarımız, değerli Balıkesirliler millet egemenliğinin yapı taşı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı; elimizde al bayrağımız, dilimizde milli marşımız, ilçemizde birbirinden renkli etkinlikler ve konserlerle coşku içinde kutladık. Bugün ismini taşıdığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde gerçekleştirilen etkinlilerle çocuklarımız, aileleri ve siz değerli Altıeylülüler doyasıya güzel bir gün geçirmenin hep birlikte mutluluğunu yaşadı.
Bizleri yalnız bırakmayan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’ya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın’a, Karesi Belediye Başkanımız Mesut Akbıyık’a, Karesi Belediye Başkan Yardımcımız Kemal Aydemir’e, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanımız Erden Köybaşı’na ve siz değerli Altıeylüllü vatandaşlarıma teşekkür ederim. Bizleri bu güzel organizasyonda güzel vakit germemizi sağlayan; Bilnet Çocuk Kulübü’ne, Bilnet Gençlik Konseri ekibine, Baha & Gülşah’a ve Göksel Doğançay’a ayrı ayrı teşekkür ediyor, bir dahaki etkinliklerde buluşmak dileğiyle” diye konuştu.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.