Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: “Her zaman her konuda yanınızdayız”

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: “Her zaman her konuda yanınızdayız”


Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: “Her zaman her konuda yanınızdayız”

Görme Engelli Kur’an Kursu dönem sonu programı yapılan etkinliklerle son buldu. Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman, “Engel diyorlar, engel insanların kalbinde, imanlarında olmasın. Kuran’ı Kerim’i öğrenmek için çaba sarf eden sizlere hayatlarınız boyunca başarılar diliyorum. Onlar parmak uçlarıyla Kur’anı harf harf okuma konusunda büyük gayret gösterdiler ve başardılar. Kıymetli kardeşlerimizin çabasından dolayı Allah razı olsun. Bizlerin üzerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız”dedi.

-Öğrenciler dönem içerisinde öğrendiklerini sergilediler

Görme Engelli Kur’an Kursu dönem sonu programı Altıeylül Belediyesi Abdülhamid Han Gelişim Merkezi çok amaçlı salonda yapıldı. Altıeylül Müftülüğü’nün desteklediği ve Altıeylül Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezin’nde açılan kursta eğitim-öğretim gören 10 görme engelli öğrenci   dönem içerisinde öğrenmiş olduklarını sergilediler.

-Protokol öğrencileri yalnız bırakmadı

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman’ın katılım sağladığı programa; Diyanet İşleri Başkanlığı Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Durmaz, Altıeylül Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Melek Gezgin, Türkiye Görme Engelliler Balıkesir Şube Başkanı Şehabettin Gökten, Görme Engelliler Kuran Kursu Öğretmeni Feyza Arslan,  Altıeylül Müftülük Engelli Koordinatörü Bayram Altıntaş, Kasaplar Camii İmam Hatibi Cengiz Bilgiç,  öğrenci aileleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

-Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: Herkese teşekkürler

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman, “Bu güzel günü bizlere yaşatan siz değerli öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Oku emrini yerine getiren ve yerine getirmek için çaba sarf eden, bu imkanları bu kardeşlerimize sunan herkesten Allah razı olsun. Hz.Ali Efendimiz şöyle buyuruyor ‘Bana Bir Harf öğretenin, 40 Yıl Kölesi Olurum’  ve hocalarımıza da teşekkür ediyorum”dedi.

-Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: Bizlere ne görev düşüyorsa bizler hazırız

Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman, “Engel diyorlar, engel insanların kalbinde, imanlarında olmasın. Kuran’ı Kerim’i öğrenmek için çaba sarf eden sizlere hayatlarınız boyunca başarılar diliyorum. Kıymetli kardeşlerimizin çabasından dolayı Allah razı olsun. Bizlerin üzerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Cenab-ı Hak hiçbir engel tanımayan bu kardeşlerimizin hayat boyu yüzlerinin gülmesini tebessüm etmesini nasip eylesin” diye konuştu.

-Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan: Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun

Diyanet İşleri Başkanlığı Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, “Görme engelli öğrencilerimizin Yüce Kelamımız Kur’an-ı Kerimi öğrenme konusundaki gayretlerini ve azimlerini takdirle karşılıyor, başta kurs hocamız olmak üzere tüm emeği geçenlere  ve ailelerine can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. ” dedi.

-Kurs öğreticisi Feyza Arslan: Altıeylül Belediye Başkanlığına teşekkür ediyorum

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.