T.C. BALIKESİR VALİLİĞİBasın Bülteni (2024/645)

T.C. BALIKESİR VALİLİĞİBasın Bülteni (2024/645)

T.C. BALIKESİR VALİLİĞİBasın Bülteni (2024/645)
Balıkesir Dursunbey İlçesi Karakaya Mahallesinde ikamet eden Y.Ç isimli şahsa ait 16 adet koyun cinsi küçükbaş hayvanın ikamet ettiği evine 300 metre uzaklıkta ormanlık alanda bulunan ağılından, gece saatlerinde çalındığı ihbarı alınmıştır.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarmanın Dedektif Timleri JASAT ve Jandarma Asayiş Timleri tarafından olaya derhal müdahale edilerek hızlı reaksiyon ve işbirliği ile olay yerine geliş ve gidiş istikametlerinde bulunan çok sayıda güvenlik kamerası, MOBESE ve PTS kayıtları incelenmiştir.
Kayıtların incelenmesi sonucu; bir adet 34DB… plakalı şüpheli panelvan tipi araç tespit edilmiştir. Araştırmalar ve istihbari çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların N.A. (54 Yaş E.) ve M.C. (41 Yaş E) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.
Dursunbey Cumhuriyet Savcılığının talimatları ile gözaltına alınan şahıslarla yapılan mülakat sonucunda çalınan hayvanların Karesi İlçesi Üçpınar Mahallesinde olduğu öğrenilerek hayvanlar sağ ve sağlıklı şekilde bulunarak hayvan sahibine teslim edilmiştir
Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçların azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.