Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Balıkesir Adliyesi’nde gerçekleşen Ata Emre Akman cinayeti davasının ilk duruşmasını takip etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu,  Balıkesir Adliyesi’nde gerçekleşen Ata Emre Akman cinayeti davasının ilk duruşmasını takip etti.

Ata Emre Akman cinayeti davasının ilk duruşmasını takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlı adliye önünde açıklamalarda bulundu.

Bağcıoğlu “Bugün, 11 Mayıs 2024 günü canice katledilen Ata Emre Akman’ın başlayan adliye sürecinde ilk duruşmayı takibe ve değerli annesi ve babasına Cumhuriyet Halk Partisi‘nin desteğini iletmeye, süreci takip etmeye geldik. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel de ilk günden itibaren, bu süreci yakından takip ediyor. Sevgili Ata’nın babası Erol Bey’le de irtibat kurdu. Her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu iletti. Ben ayrıca burada sokaklarında gençlerimizin rahatça dolaşabildiği, kadınlarımızın öldürülmediği, huzur ve güvenin tesis edildiği bir Türkiye isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, nerede bir mağdur varsa onun yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkan yardımcısı, 2 erkek çocuğu babası bir kişi ve emekli bir asker olan Sayın sevgili Ata’nın babasına destek veren eski bir silahlı kuvvetler mensubu olarak bulunuyorum” dedi.

Cayrıcı Tedbirler Alınmalı

Yankı Bağcıoğlu açıklamalarına alınması gereken tedbirlere değinerek devam etti.

Bağcıoğlu açıklamasında “Milli güvenlik konusunda sadece topla, tüfekle ülkelerin birbiriyle savaşması veya teröristle mücadele değil insanlarımızın güvenliği ve bekası da önemli. Eğer hala okul müdürleri, öğretmenler, çocuklar, çocuk yaştaki suçlular tarafından katlediliyorsa, Ata gibi gençlerimiz evlerine, harçlıklarına, ev bütçesine katkı sağlamak için çalışırken hunharca, canice katlediliyorsa bunun bir çözümü olmalı. Önleyici tedbirler arttırılmalı.” ifadelerini kullandı.

Bağcıoğlu adalet sisteminin gözden geçirilmesi gerektiğine dikkata çekerek Ata’nın ailesine desteğe devam edeceklerini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu da Akman ailesine destek için Balıkesir Adliyesi’ne geldi. Adliye önünde açıklamalarda bulunan Bağcıoğlu, “Bugün, 11 Mayıs 2024 günü canice katledilen Ata Emre Akman’ın başlayan adliye sürecinde ilk duruşmayı takibe ve değerli annesi ve babasına Cumhuriyet Halk Partisi’nin desteğini iletmeye, süreci takip etmeye geldik. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel de ilk günden itibaren, bu süreci yakından takip ediyor. Sevgili Ata’nın babası Erol Bey’le de irtibat kurdu. Her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu iletti. Ben ayrıca burada sokaklarında gençlerimizin rahatça dolaşabildiği, kadınlarımızın öldürülmediği, huzur ve güvenin tesis edildiği bir Türkiye isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, nerede bir mağdur varsa onun yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkan yardımcısı, 2 erkek çocuğu babası bir kişi ve emekli bir asker olan Sayın sevgili Ata’nın babasına destek veren eski bir silahlı kuvvetler mensubu olarak bulunuyorum” dedi.

‘CAYDIRICI TEDBİRLER ALINMALI’

Bağcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli güvenlik konusunda sadece topla, tüfekle ülkelerin birbiriyle savaşması veya teröristle mücadele değil insanlarımızın güvenliği ve bekası da önemli. Eğer hala okul müdürleri, öğretmenler, çocuklar, çocuk yaştaki suçlular tarafından katlediliyorsa, Ata gibi gençlerimiz evlerine, harçlıklarına, ev bütçesine katkı sağlamak için çalışırken hunharca, canice katlediliyorsa bunun bir çözümü olmalı. Önleyici tedbirler arttırılmalı. İnfaz düzenlemeleri, adalet sistemi baştan gözden geçirilmeli ve caydırıcı tedbirler alınmalı. Kederli aileye, canice kurban edilen Ata’nın sevgili annesine, babasına desteğe devam edeceğiz. Hukuki süreçte her türlü desteğimizi sağlayacağız. Tekrar sevgili Ata’nın manevi huzurunda kendisine rahmet ve minnet diliyorum. İnşallah adalet tecelli edecek.”

Balat Gazetesi

1989 yılında Televizyon, Radyo sonrasında Dijital Medya, Dergi ve Gazetecilik yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.